Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2021

Szkolenie dla żołnierzy. Wykładowcą był dr hab. Łukasz Mamert Nadolski

fot. pow.

fot. pow.

8. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej szkoli# żołnierzy zarówno pod względem praktycznym jak i merytorycznym. Elementem dbania o aktualną wiedzę żołnierzy nt. współczesnych konfliktów zbrojnych są spotkania organizowane ze specjalistami w tej dziedzinie.

1 czerwca 2021 r. w 82 blp w Inowrocławiu wykład przeprowadził dr hab. Łukasz Mamert Nadolski autor książek i pracownik Działu Naukowego Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy.

Tematem pierwszego z zaplanowanego cyklu wykładów były działania militarne prowadzone podczas Operacji Krymskiej w 2014 r. Pan dr hab. Łukasz Mamert Nadolski omówił również elementy wojny w Donbasie w okresie 2014 – 2015 r. Główny nacisk położył na aspekty taktyczne bitew pod Iłowajskiem, o lotnisko w Doniecku oraz pod Debalcewem. Wskazał na słabe i mocne punkty działań obydwu stron konfliktu. Ponadto poruszano kwestie działań podczas I wojny czeczeńskiej 1994-1996 oraz wojny sierpniowej z Gruzją w 2008 r. Cykl wykładów dotyczących współczesnych konfliktów militarnych będzie kontynuowany, zwłaszcza w kwestiach wojny w Syrii i konfliktu o Górny Karabach.

tekst: kpt. Przemysław ZALEWSKI

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    zz, w dniu 04-06-2021 11:08:49 napisał:

    Polskie ulice i Polskie kamienice.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Drobne naprawy
Kanapa
Szafy przesuwne
Nowe stylizacje
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)