Dziś mamy 25 listopada 2020, środa, imieniny obchodzą:

18 października 2020

Szkoły ponadpodstawowe przechodzą na naukę zdalną. Dobre rozwiązanie?

Już od jutra uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy uczęszczają do szkół w powiecie #nakielskim, będą uczyć się na odległość. Co sądzicie o tym rozwiązaniu?

Strefa żółta

W strefie żółtej uczniowie szkół ponadpodstawowych będą uczyli się w trybie mieszanym (hybrydowym). - Oznacza to, że co najmniej połowa uczniów z danej szkoły będzie miała zajęcia stacjonarnie w szkole, a pozostali zdalnie. Zadaniem dyrektora szkoły będzie wdrożenie odpowiednich procedur wprowadzających oraz poinformowanie całej społeczności szkolnej o przyjętym systemie kształcenia hybrydowego – tłumaczy Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Strefa czerwona

Od poniedziałku, 19 października br. uczniowie ze szkół ponadpodstawowych przejdą na tryb kształcenia na odległość.  Za organizację kształcenia  odpowiada dyrektor szkoły / placówki. - Jest on zobowiązany do tego, aby ustalić sposób nauki. Ma również obowiązek powiadomić rodziców i uczniów jak będzie zorganizowane kształcenie – informuje MEN.

Zarówno w strefie żółtej jak i w czerwonej są wyjątki

Nauczanie stacjonarne pozostaje w szkołach ponadpodstawowych w placówkach takich jak: specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze, młodzieżowe ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii, szkoły specjalne samodzielne lub funkcjonujące w zespołach.

Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor będzie zobowiązany do zorganizowania im nauczania stacjonarnego lub zdalnego w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).

Do kiedy?

Jak podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej, zmiany w funkcjonowaniu szkół ponadpodstawowych, placówek w kształceniu zawodowym i ustawicznym  będą obowiązywały do czasu obowiązywania strefy żółtej i czerwonej na danym terenie, czyli mówiąc prościej – dokładana data nie jest określona, a zależeć będzie od aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

W powiecie nakielskim, z uwagi na to, że znajduje się w strefie czerwonej, nauka prowadzona będzie na odległość. Co o tym pomyśle sądzą rodzice i uczniowie?

 

Ankieta

Szkoły ponadpodstawowe przechodzą na naukę zdalną. Dobre rozwiązanie?

 • Tak
 • Nie
 • Nie mam zdaniaOceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (15) Zgłoś naruszenie zasad

  • -9 (37)

  Ojciec, w dniu 18-10-2020 12:20:12 napisał:

  Myślę że każdy kto chociaż trochę myśli zdaje sobie sprawę że to jest tragedia zarówno jeśli chodzi o poziom nauki, więzi i rozwój spoleczny uczniów, umiejętności wzajemnej komunikacji, pracowitość i radość z życia tych dzieci. Szkodliwość takiego rozwiązania jest ogromna!!! Osobną kwestią to poziom tego pseudo zdalnego nauczania, często żenujący pozostawiający cała odpowiedzialność na uczniach!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 10 (16)

  obserwator, w dniu 18-10-2020 18:31:39 napisał:

  Znalazł się 'Ojciec' z Bożej łaski co ma mniej rozumu jak dzieci, które przynajmniej same nie wypisują takich głupot!!

  odpowiedz

  • -2 (18)

  Uczeń , w dniu 18-10-2020 20:24:18 napisał:

  O wiele trudniej jest się uczyć zdalnie Poza tym nie każdy ma dostęp do internetu czy komputera a przez to ze wszyscy siedzą w domach są przeciążenia internetowe. Poprostu wystarczyło przestrzegać zasad i bardziej dopilnowac uczniów bo skoro na przerwie musieliśmy nosić maski a w klasie już nie to bez sensu Pozatym mylicie zwykłe przeziębienie z covidem i od razu cala klasa kwarantanna

  odpowiedz

  • 1 (11)

  Pomyśl, w dniu 18-10-2020 21:54:06 napisał:

  Dostajecie 500+ ,to w końcu zainwestuje w swoje dzieci i kupcie im porządne komputery. Czas pomyśleć właśnie o dzieciach i ich przyszłości, a nie żeby mieć piękne rzęsy czy kolorowe paznokcie. Matko w końcu zacznij myśleć.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (9)

  Rodzic, w dniu 18-10-2020 22:11:12 napisał:

  Święta prawda. 500 +. Koniec . Kropka . Kup porządny komputer, aby dziecko mogło ucz3stnivzyć w zdalnym nauczaniu.

  odpowiedz

  • -1 (7)

  Rodzic, w dniu 18-10-2020 22:11:14 napisał:

  Święta prawda. 500 +. Koniec . Kropka . Kup porządny komputer, aby dziecko mogło ucz3stnivzyć w zdalnym nauczaniu.

  odpowiedz

  • 6 (8)

  asd, w dniu 18-10-2020 22:11:27 napisał:

  Bierzcie przykład z podstawówki tam nauka do ostatniego ucznia a raczej nauczyciela bo jest ich mniej niż uczniów. Szkoda że urzędy tak nie chcą pracować bez maseczek i po 20-30 osób w jednym pomieszczeniu.

  odpowiedz

  • -1 (5)

  Fiona, w dniu 19-10-2020 01:42:06 napisał:

  Najchętniej od jutra zostawiłabym dzieci w domu. Lecz separacja społeczna może im zagrozić. Bije się zmysłami i chyba tylko do końca X będą chodzić do szkoły.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  mardziulena, w dniu 19-10-2020 08:08:01 napisał:

  Jak widzę te komentarze wszystkich to mi się rzyga chce . Pewnie piszą ci co nie maja dzieci. Żenada do roboty się weźcie

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Agnieszka, w dniu 20-10-2020 12:26:48 napisał:

  Ludzie weźcie się ogarnijcie!!! Czy wy nie widzicie ,że ten cały covid to jedna ściema ogarnijcie się w końcu bo za chwilę się wszyscy pozabijacie nie ma żadnej pandemii to jest zwykła grypa czego wy jeszcze nie rozumiecie? Państwo z nas robi debili jak im się podoba a wszyscy na to się godzą. Ludzie umierają nie na covid a przez to, że nie otrzymują odpowiedniej pomocy na czas oto cała filozofia zacznijcie wreszcie myśleć własnym rozumem!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Zabieg parafinowy
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Usta - powiekszanie
Wulkanizacja
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)