Dziś mamy 16 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

06 lipca 2022

Termin się skończył. Która gmina najlepiej wywiązała się z obowiązku?

fot. pixabay

fot. pixabay

Ostatniego dnia czerwca zakończyło się obowiązkowe składanie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Czy mieszkańcy powiatu nakielskiego zgłosili swoje źródła ciepła?

W ubiegłym roku uruchomiona została Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. Ewidencja ta miała na celu zebranie informacji na temat źródeł ciepła w budynkach. Złożenie takiej deklaracji było obowiązkowe dla wszystkich budynków powstałych przed 1 lipca 2021 roku. Składali je właściciele oraz zarządcy budynków zarówno mieszkalnych, jak i niemieszkalnych. Można je było składać w urzędach gmin czy przez stronę internetową do 30 czerwca. Ewidencja źródeł ciepła pozwoli bardziej skutecznie dążyć do ich wymiany, w celu poprawy jakości powietrza. Dane zbiera Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Jak wynika ze statystyk, w wielu gminach na terenie Polski poziom wypełnienia deklaracji został osiągnięty w stu procentach. W gminach naszego powiatu najlepiej poradzili sobie z tym obowiązkiem mieszkańcy gminy Mrocza. Wpłynęło tam aż 81% deklaracji. Najgorzej wypadły gminy: Kcynia i Sadki, gdzie wpłynęło 60% i 61% deklaracji. Szczegółowe dane dotyczące liczby deklaracji składanych w gminach powiatu ujmuje zestawienie. 

Gmina Liczba adresów do deklaracji CEEB Liczba złożonych deklaracji Udział procentowy
Kcynia 3409 2075 60%
Mrocza 1917 1553 81%
Nakło  5035 3376 67%
Sadki 1921 1188 61%
Szubin 6810 5228 76%
Oceń artykuł: 3 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • -7 (9)

  Fred, w dniu 06-07-2022 13:17:42 napisał:

  To jest obowiązek właścicieli nieruchomości, a nie Gminy.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (9)

  nakiel, w dniu 06-07-2022 15:47:20 napisał:

  No to teraz czas na surowe kary dla mieszkańców którzy tego nie zrobili

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 13 (13)

  mieszkaniec, w dniu 06-07-2022 18:56:44 napisał:

  Problem polega na tym że przy tych cenach nośników energii mieszkańcy na gwałt przerabiają instalacje na palenie wszystkim co się da. Bo niewielu jest stać na tzw ekologiczne nośniki energii. Ja właśnie zdemontowałem piec na ekogroszek montują zwykłego kopciucha na wszystko. Sorry ale ceny energii elektrycznej, oleju opałowego, gazu i ekogroszka nie są na kieszeń zwykłych mieszkańców.

  odpowiedz

  • 7 (13)

  serdek, w dniu 06-07-2022 19:41:30 napisał:

  ludzie nie kupią nawet tego tańszego węgla bo się nie zarejestrowali bo nie wiedzą jak. Gminy nie pomogły ludziom ok nie musiały ale po to właśnie siedzą na tych stołkach

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (6)

  ss, w dniu 06-07-2022 21:52:25 napisał:

  Ekologia jest dla bogatych. Podobnie z samochodami elektrycznymi!dla biednych zostały plastyki i opony, no moze jeszcze chrust

  odpowiedz

  • 5 (7)

  emeryt, w dniu 07-07-2022 05:01:27 napisał:

  takie spisy robiła komuna po wojnie

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Balbina, w dniu 07-07-2022 08:25:43 napisał:

  A moje pytanie, po co był spis powszechny???, w którym zaznaczało się adres zamieszkania i sposób ogrzewania. Znowu podwójna papierologia.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (8)

  CNA, w dniu 07-07-2022 10:38:07 napisał:

  same filozofy , gmina nie wykonała zadania - puknijcie się w głowę , wszędzie była informacja na okrągło , w gminie , sołectwach , na każdym zebraniu się o tym mówiło , na FB , na BIP itd .! lenistwo i tyle , nie brak informacji !

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)