Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 czerwca 2021

The Bear Educational Theatre w Staszicu! Nakręcili filmik w języku angielskim

fot. pow.

fot. pow.

Uczennica klasy IIap Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół# im. S. Staszica, Julia Mazgaj, wygrała konkurs organizowany przez The Bear Educational Theatre. Zadaniem uczestników było nakręcenie w języku angielskim filmiku prezentującego swoją miejscowość. Dzięki wygranej Julia zapewniła całej klasie wolny wstęp na przedstawienie „Sherlock Holmes – two cases”.

The Bear Educational Theatre gościł już w naszej szkole w trakcie swojego tournée po Polsce. Jednak w tym roku, z powodu pandemii, sztuka transmitowana była online na platformie Zoom. Oprócz uczniów naszego LO wśród widzów znalazła się grupa młodzieży ze szkoły średniej w Grecji – byli to zwycięzcy poprzedniej edycji konkursu.
Zabawa była przednia, gdyż widownia włączona została w rozwikłanie zagadek, którymi zajmował się Sherlock.
Julii gratulujemy sukcesu i dziękujemy za wspaniałe doświadczenie!

Materiał: Joanna Betscher

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)