Dziś mamy 19 lutego 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
08 lutego 2018

To już XX edycja konkursu. Uczniowie strzelali do tarczy i pisali test

fot. MM

fot. MM

8 lutego na strzelnicy przy Gimnazjum nr 4 w Nakle zorganizowano XX edycję konkursu „Powstanie # Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych”.

Konkurs odbył się pod patronatem starosty nakielskiego Tomasza Miłowskiego, a skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu nakielskiego. Szkoły mogły zgłaszać trzyosobowe drużyny do 25 stycznia. Konkurs podzielony był na dwie rundy.

Runda pierwsza polegała na oddaniu pięciu strzałów do tarczy przez jednego wytypowanego zawodnika z każdej drużyny. Za zajęcie ostatniego miejsca drużyna otrzymała 1 punkt, przedostatniego 2 punkty itd. (do konkursu zgłosiło się 9 drużyn, więc zwycięska drużyna otrzymała 9 punktów). Zdobyte w trakcie strzelania punkty zostały doliczone do wyniku testu wiedzy.

Runda druga polegała na rozwiązaniu przez drużyny testu wiedzy, składającego się z 30 pytań otwartych. Jeśli po zsumowaniu punktów okazałoby się, że są dwie lub więcej drużyn z jednakową liczbą punktów, zwyciężyłaby ta z przewagą w części testu wiedzy.

Wyniki rundy pierwszej (strzelanie do tarczy)
1. ZSP Szubin – 9 pkt.
2. LO Kcynia – 8 pkt.
3. ZSP Staszic Nakło – 7 pkt.
4. LO Szubin – 6 pkt.
5. ZST Kcynia – 5 pkt.
6. LO Nakło – 4 pkt.
7. ZSP Samostrzel – 3 pkt.
8. Technikum Mundurowe Mrocza – 2 pkt.
9. ZSŻŚ Nakło – 1 pkt.

Wyniki rundy drugiej (test wiedzy)
1. ZST Kcynia – 52 pkt.
2. LO Szubin – 28 pkt.
3. LO Nakło – 25 pkt.
4. ZSP Szubin – 24 pkt.
5. ZSP Staszic Nakło – 17,5 pkt.
6. LO Kcynia – 16 pkt.
7. Technikum Mundurowe Mrocza – 13 pkt.
8. ZSŻŚ Nakło – 8,5 pkt.
9. ZSP Samostrzel – 5 pkt.

Po zsumowaniu wyników z obu rund, jury ustaliło ostateczny rezultat zmagań:
1. ZST Kcynia – 57 pkt.
2. LO Szubin – 34 pkt.
3. ZSP Szubin – 33 pkt.
4. LO Nakło – 29 pkt.
5. ZSP Staszic Nakło - 24,5 pkt.
6. LO Kcynia – 16 pkt.
7. Technikum Mundurowe Mrocza – 15 pkt.
8. ZSŻŚ Nakło – 10,5 pkt.
9. ZSP Samostrzel – 8 pkt.

Po ogłoszeniu wyników, dyrektor Muzeum Ziemi Krajeńskiej - Tomasz Pasieka, wręczył uczestnikom konkursu dyplomy oraz nagrody.

Organizatorami konkursu byli: Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Nakło oraz Klub Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju w Nakle.

 

Oceń artykuł: 16 23

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (10)

  pani, w dniu 08-02-2018 19:21:57 napisał:

  Brawo Technikum Kcynia

  odpowiedz

  • -12 (22)

  Polak, w dniu 09-02-2018 09:51:11 napisał:

  Chwała bohaterom, polskim patriotom Powstańcom Wielkopolskim Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, którzy walczyli z niemieckim okupantem o Polskę i POLSKOŚĆ, którzy wykazali się męstwem, patriotyzmem, którzy ponieśli ofiarę najwyższą ofjarę życia, krwi i niemieckich prześladowan-mordów za Polskę. Polacy pamiętajmy o tem. Cześć i chwała bohaterom !!! Cześć i chwała wszystkim bohaterom, walczącym o Polskę !!!

  odpowiedz

  • -21 (35)

  nakielak, w dniu 09-02-2018 10:04:51 napisał:

  Na pohybel folksdojczom i bolszewikom. Na pochybel zdrajcom Narodu Polskiego i Polskości. Na pohybel folksdojczom, którzy wyrażają swój negatywny stosunek do Polskiego Patriotyzmu i Polski, negatywnie oceniających ten artykół , a przez to kultywowanie pamięci o Polakach, Powstańcach Wielkopolskich.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  czytelnik, w dniu 09-02-2018 22:31:29 napisał:

  Wybory nadchodzą ????

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Książę Półkrwi , w dniu 09-02-2018 23:43:03 napisał:

  Dlaczego nie było tam Pawła H. Słyszałem że jest strzelcem wyborowym. Krążą plotki, że to tak naprawdę on strzelał do papieża w 81

  odpowiedz

  • -11 (15)

  nie wnuk ss-manana folksdojcza nie wójt, w dniu 10-02-2018 09:20:52 napisał:

  Bolszewik folksdojcz na urzędzie to skandal i jak w Polsce może być dobrze. Na pamięć tych co oddali życie i zdrowie walcząc za ojczyznę to trzeba zmienić.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Polak, w dniu 10-02-2018 18:50:08 napisał:

  To jest mistrzostwo świata, oczywiście dla Niemców, że niemieccy neokolonialiści w ramach neokolonializmu jakiim Polska i Polacy współcześnie jest potraktowama posadzili na stanowksku premiera swojego rezydenta, ale to też o patriotyzmie Polaków źle świadczy, a wręcz jak najgorzej mając na uwadze doświadczenia historyczne, żeby dosadniej tego nie nazwać głupotą jest i jeszcze gorzej.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Patriota, w dniu 11-02-2018 09:06:23 napisał:

  Dobrze by było żeby Polak przed szkodą i po szkodzie nie był głupi.

  odpowiedz

  • -2 (8)

  do Adama, w dniu 11-02-2018 12:03:29 napisał:

  Za chwilę Adamie w ramach kultury języka, europejskiej poprawności, ludzkiej przyzwoitości nazywania wypowiedzi prawdy językiem nienawiści będziesz Adamie kazał przepraszać iwstydzić się. Nie zamierzam Niemców przepraszać za to, że wymortowali milionym ludzimw tym miliony Polaków osób nam bliskich i nie zamierzam dziękować ze nie wymordowali nas wszystkich. Nie zamierzam przepraszać za europejski neokolonializm zafundowany z Niemcami na czele przez Europę pierwszego sortu Polsce i Europie w ramach Unii Europejskiej z prawem kaduka stosowanym wobec Polski. Niemcy Poraż kolejny zdestabilizowany Europę a tym samym świat i to w wielu płaszczyznach. A obrona na forum unii układu okrągło stołowego w imię ich interesów noeokolonialnch jakim Polaków zniewolono to nie tylko mowa nienawiści, to nie tylko brak kultury języka ale zaplanowane w innej formie dzałanke obliczone na eutanazję narodu Polskiego. Współcześnie stosowany nekolonializm to czstej wody faszyzm i kto jak kto mają w tym doświadczenie.

  odpowiedz

  • 0 (8)

  do Adama, w dniu 11-02-2018 12:08:59 napisał:

  Naród, który traci pamięć przestaje być narodem. Staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zamieszkujących dane terytorium. Cyt. Józef Piłsudski

  odpowiedz

  • -2 (8)

  Anonim, w dniu 11-02-2018 12:32:34 napisał:

  Zgadzam ssie z do Adama. Przypominam ZSL i PZPR założyli ruszy agenci i polscy zdrajcy w służbie ZSRR, którzy walczyli także w wojnie polsko -bolszewickiej z 1920 i II w.ś.

  odpowiedz

  • -3 (7)

  ja prawnuk powstańca, w dniu 11-02-2018 13:20:04 napisał:

  Praktyki neokolonialne powinny być ścigane z mocy prawa tak jak faszyzm, a dlaczego tak nie jest ??? Ja też nie zamierzam się wstydzić za folksdojczów, niech się wstydzą albo i nie oni sami i ich potomstwo do końca świata i o jeden dzień dłużej. A to towarzystwo jak najdalej od władzy, szkół i służb mundurowych i basta.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Masaż gorącymi kamieniami
Kalkulatory
od 6,90PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
Meble młodzieżowe i dziecięce
SALONY
Lipoliza injekcyjna
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)