Dziś mamy 25 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

13 września 2013

Turniej szachowy dla dzieci

15 września w Galerii Osielsko o godzinie 12:00 odbędzie się turniej szachowy dla dzieci.

ORGANIZATOR – Galeria OSIELSKO. Patronat Honorowy nad zawodami objął Wójt Gminy Osielsko. Partnerami imprezy ponadto są Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy i STOPPEL – Zakład Fryzjerski.

Kierownik organizacyjny i sędzia główny zawodów: Jarosław Wiśniewski (tel. 609-912-224, e-mail: wisniewskijaroslawkpzszach@wp.pl)

UCZESTNICTWO – w zawodach mogą wziąć udział dzieci do lat 12, bez kategorii lub posiadający maksymalnie 4 kategorię szachową. Z uwagi na ograniczone warunki lokalowe w zawodach może wziąć udział nie więcej niż 24 osoby. O ostatecznej ilości zawodników decyduje kolejność zgoszeń, podlegająca weryfikacji przez sędziego zawodów.

TERMIN I MIEJSCE – zawody odbędą się w dniu 15 września 2013 r., od godziny 12.00, na pierwszym piętrze Galerii OSIELSKO, ul. Szosa Gdańska 49 w Osielsku. Zapisy do turnieju w godzinach 11.15 – 11.55 (można zgłaszać się wcześniej telefonicznie lub na mail’a sędziego podanego w komunikacie).

Otwarcie zawodów godzina 12.00.
Pierwsza runda godzina 12.10.
Orientacyjna godzina zakończenia – 14.40.

SYSTEM ROZGRYWEK I TEMPO GRY – zawodnicy grać będą w jednej grupie systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund. Tempo gry 10 minut na partię dla zawodnika.

OCENA WYNIKÓW – kolejność końcowa ustalana będzie na podstawie ilości zdobytych punktów. Punktacja pomocnicza w kolejności: wartościowanie liczba zwycięstw, średni Buchholz, progres, , bezpośredni pojedynek.

NAGRODY – Za zdobyte miejsca 1-3 zawodnicy otrzymają dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy i upominki pamiątkowe. Dla dziewczynek przewiduje się nagrody w postaci usługi fryzjerskiej w Zakładzie Fryzjerskim STOPPEL w Galerii OSIELSKO.

FINANSOWANIE – wpisowe do zawodów wynosi 10 zł od uczestnika z przeznaczeniem na nagrody rzeczowe do zawodów.

SĘDZIOWANIE TURNIEJU – Zawody poprowadzi sędzia klasy okręgowej – Jarosław Wiśniewski (wisniewskijaroslawkpzszach@wp.pl, tel. 609-912-224) Decyzje sędziego będą ostateczne. Sędzia upoważniony będzie do interpretacji przepisów gry oraz regulaminu. Niezbędny sprzęt do przeprowadzenia zawodów zapewnia organizator.

INNE ATRAKCJE - W trakcie trwania zawodów trwał będzie Festyn Rodzinny, o którym w szczegółach możecie przeczytać tutaj: http://www.galeria-osielsko.pl/wydarzenia/festyn-zdrowa-rodzina. 

materiał powierzony

Oceń artykuł: 114 124

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metkownice
od 179PLN
Meble łazienkowe
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Sprawdzanie świateł
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Czytniki kodów kreskowych
Budowa stanu surowego
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)