Dziś mamy 27 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

08 stycznia 2019

Tylko jeden kandydat na sołtysa. Doskonała okazja do dyskusji z władzami

fot. MM

fot. MM

7 stycznia w świetlicy wiejskiej w Matyldzinie zorganizowano zebranie, podczas którego mieszkańcy # wybrali sołtysa na nową kadencję. Na zakończenie na wszystkich gości czekała słodka niespodzianka.

Spotkanie rozpoczęło się od szczegółowego sprawozdania z działalności sołtysa i rady sołeckiej, które wygłosił Marek Maciejewski.

Na zebranie przybyło 62 mieszkańców oraz reprezentanci władz samorządowych, m.in. kierownik referatu rolnictwa, gospodarki nieruchomościami i ochrony środowiska Waldemar Chudzik, przewodniczący rady miejskiej Jarosław Odrobiński oraz radny Jarosław Okonek.

Zanim przystąpiono do wyborów sołtysa, powołano komisję skrutacyjną, w skład której weszli: Mateusz Maciejewski, Monika Kiełpikowska oraz Elżbieta Gajkowska. Kandydata na nowego sołtysa – jak się po chwili okazało, zgłoszono tylko jednego - Marka Maciejewskiego, który oczywiście przyjął nominację. Mieszkańcy przystąpili więc do głosowania, w którym dotychczasowy sołtys otrzymał aż 61 głosów za oraz 1 przeciw jego kandydaturze. Tym samym Marek Maciejewski został wybrany na kolejną kadencję. W dalszej kolejności uformował się również skład rady sołeckiej, który zasilą następujące osoby: Ewa Kaźmierczak, Paweł Wegner oraz Robert Szurik.

Zebranie było doskonałą okazją do dyskusji z o bieżących sprawach dotyczących Matyldzina. Mieszkańcy mieli uzasadnione pretensje do osób zarządzających transportem buraków do cukrowni. Obciążone samochody transportujące buraki w połączeniu z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi sprawiły, iż stan miejscowych dróg uległ drastycznemu pogorszeniu. Mieszkańcy prosili również o wykonanie jakiegoś zadaszenia na przystanku autobusowym przy dworcu PKP, które uchroniłoby czekające na autobus dzieci przed obfitymi opadami śniegu bądź deszczu. – Kilkunastoosobowa grupa dzieci musi tam stać pod gołym niebem.

Jak pogorszy się pogoda, to zanim dojadą do szkoły, będą całkowicie przemoknięte – mówiła zmartwiona mieszkanka. Poza tym obecne na spotkaniu osoby nie zgłaszały żadnych uwag.

Po zakończeniu oficjalnej części zebrania, Marek Maciejewski przygotował słodką niespodziankę dla zgromadzonych w świetlicy mieszkańców oraz zaproszonych gości w postaci pysznego tortu z okazji wyborów na sołtysa.

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  JRG 3, w dniu 08-01-2019 14:14:51 napisał:

  Gratulacje Uluś

  odpowiedz

  • 0 (0)

  ewuś, w dniu 08-01-2019 20:59:21 napisał:

  gratulacje

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Meble łazienkowe
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
MEBLE PIOTR PASIEKA
Konstrukcje stalowe
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)