Dziś mamy 23 marca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

16 marca 2018

Uczniom zwiedzili kilka miejsc. Towarzyszyli im słoweńscy rówieśnicy

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

Przedostatni dzień naszej przygody w Słowenii spędziliśmy wraz ze słoweńskimi #rówieśnikami. Oprowadzili nas krętymi ścieżkami przez małe, położone u podnóża Alp, miejscowości.

Zwiedziliśmy kościoły św. Katarzyny i św. Radegundy, dwa ekologiczne gospodarstwa, gdzie produkuje się mleko kozie i krowie, pozyskuje jajka od kur i wełnę od owiec. Przemierzając urokliwy szlak wzdłuż jednej z najdłuższych (36 km) rzek w Słowenii, Kokry, dowiedzieliśmy się, jakie zwierzęta w niej żyją i jakie rosną wokół rośliny. Stworzyliśmy roczny wykres opadów na tym obszarze i zbadaliśmy pH wody z rzeki, obok której przechodziliśmy. Wynosiło ono 7, co oznacza, że w tej rzece płynie bardzo czysta woda. Miłym zakończeniem dnia był smaczny poczęstunek z lokalnych produktów i przyrodniczy quiz z nagrodami.

Ciekawostką jest to, że woda w rzece Kokra ma właściwości uzdrawiające.

materiał: Jakub Kokoszewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)