Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
16 marca 2018

Uczniom zwiedzili kilka miejsc. Towarzyszyli im słoweńscy rówieśnicy

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

Przedostatni dzień naszej przygody w Słowenii spędziliśmy wraz ze słoweńskimi #rówieśnikami. Oprowadzili nas krętymi ścieżkami przez małe, położone u podnóża Alp, miejscowości.

Zwiedziliśmy kościoły św. Katarzyny i św. Radegundy, dwa ekologiczne gospodarstwa, gdzie produkuje się mleko kozie i krowie, pozyskuje jajka od kur i wełnę od owiec. Przemierzając urokliwy szlak wzdłuż jednej z najdłuższych (36 km) rzek w Słowenii, Kokry, dowiedzieliśmy się, jakie zwierzęta w niej żyją i jakie rosną wokół rośliny. Stworzyliśmy roczny wykres opadów na tym obszarze i zbadaliśmy pH wody z rzeki, obok której przechodziliśmy. Wynosiło ono 7, co oznacza, że w tej rzece płynie bardzo czysta woda. Miłym zakończeniem dnia był smaczny poczęstunek z lokalnych produktów i przyrodniczy quiz z nagrodami.

Ciekawostką jest to, że woda w rzece Kokra ma właściwości uzdrawiające.

materiał: Jakub Kokoszewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Emoji. Wyobrażasz sobie bez nich komunikację?

W kalendarzu znajdziemy wiele dziwnych świąt, o których na co dzień nawet nie #pomyślimy. Tymczasem dzisiaj swoje święto obchodzą emoji - co to takiego?

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)