Dziś mamy 26 kwietnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

29 października 2018

Uczniowie Staszica na Dniach Turystyki. Bułgaria tematem przewodnim

fot. pow

fot. pow

23 października uczniowie klas Technikum kształcącym w zawodzie technik obsługi turystycznej oraz # organizacji reklamy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią uczestniczyli w "Dniu Turystyki", który został zorganizowany przez Instytut Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Młodzież uczestniczyła  w  wykładach poświęconych uprawianiu turystyki. W tym roku tematem przewodnim Dnia Turystyki była Bułgaria.  Pierwszy wykład na temat "Wyjazdów turystycznych do Bułgarii z punktu widzenia pracowników biur podróży" został wygłoszony przez Marzenę Rafalską , która przestawiła fakty związane z ruchem turystycznym w tym rejonie oraz zainteresowaniem polskich turystów.

Następnie studenci UKW opowiedzieli oraz w barwny sposób zaprezentowali relację z tegorocznej wyprawy do Bułgarii oraz zainspirowali uczestników do zabaw z GPS. W dalszej części sesji plenarnej dr hab. Margarita Ilieva, prof. nadzw. UKW wygłosiła prelekcje nt. " Bułgaria w europejskiej różnorodności".

  Część druga DNIA TURYSTKI to zajęcia terenowo - szkoleniowe, gdzie młodzi turyści  Staszica zostali podzieleni na grupy oraz wzięli udział w następujących warsztatach: terenowa gra miejska, gry i zabawy psychologiczne dla potencjalnych przewodników i pilotów wycieczek turystycznych, nordic walking.

Ponadto całej imprezie towarzyszyły wystawy: pamiątek z wyjazdów turystycznych, "drewniaczków", czyli skarbów jakimi wymieniają się geocacherzy na całym świecie, kartograficzna.

   Przyszli globtroterzy z fascynacją uczestniczyli w Turystycznym Święcie, a dzięki współpracy z Instytutem Geografii mają możliwość uzupełnić i utrwalić zdobytą w szkole wiedzę. Opiekunami wyjazdu byli: p. Magdalena Gapińska, p. Jolanta Gryko  oraz p. Karol Lizak.

Autor: Karol Lizak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 9 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)