Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

18 września 2019

Uczniowie z klasy 3 pasjonatami dwóch kółek. Odbyła się lekcja w plenerze

fot. Dorota Krzemińska

fot. Dorota Krzemińska

Nie ma nic lepszego niż połączenie nauki angielskiego z ruchem na # świeżym powietrzu.

W sobotnie południe przekonali się o tym uczniowie z klasy 3 w Szkole Podstawowej w Dębowie, którzy wybrali się na wycieczkę rowerową, zorganizowaną przez nauczycielkę j. angielskiego Panią Jolantę Krzemińską.

Celem wycieczki było dotarcie do Sadkowskiego młyna. Podczas przystanków dzieci wykonywały zadania językowe, rozpoznawały elementy środowiska przyrodniczego i antropogenicznego oraz używały nazw geograficznych w języku angielskim.

Dzięki sprzyjającej pogodzie wspólnie spędzony czas był frajdą dla wszystkich uczestników.

materiał: Dorota Krzemińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)