Dziś mamy 18 października 2019, piątek, imieniny obchodzą:

12 kwietnia 2019

Uczniowskie staże w Grecji - dzień 10. Poznanie tajników pracy w mleczarni

fot. pow.

fot. pow.

Dzisiejszego dnia ponownie gościliśmy w Amerykańskiej Szkole Rolniczej w # Salonikach (American Farm School).

Poznaliśmy szczegółowo tajniki pracy mleczarni oraz podczas zajęć praktycznych utrwaliliśmy sobie wiedzę z zakresu dojenia krów mlecznych, co nie jest wcale taką prostą sprawą.

Dowiedzieliśmy się jak doić krowy, aby uzyskać jak największą jakość i wydajność mleczną, przy ograniczeniu strat z problemów zdrowotnych. Wskazaliśmy, co można poprawić w dojarni i jak ma wyglądać prawidłowy automatyczny dój.

Następnie samodzielnie wykonywaliśmy etykiety i przyklejaliśmy do butelek na mleko, zwracając szczególną uwagę na informacje, które przedstawione były przez nas w sposób czytelny, zrozumiały oraz widoczny.

Największą atrakcją tego dnia było wykonanie twarogu w warunkach domowych z nieświeżego mleka, który wyszedł nam wyśmienicie i nie obyło się bez degustacji.

Weterynarze natomiast obserwowali zabieg usuwania kamienia nazębnego u psa oraz usuwanie szwów po zabiegu sterylizacji, który odbył się w pierwszym dniu praktyk. Sprawdzali chipy u psów, które znajdują się pod skórą w szyi. Poznali metodę opukiwania nerwów oraz sposoby ukojenia bólu jamy brzusznej. W schronisku wykonywali prace pielęgnacyjne i porządkowe.

Wieczorem wszyscy udaliśmy się na długi spacer podziwiając przepiękne Saloniki.

materiał: Martyna Wiland – uczennica ZSP w Samostrzelu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)