Dziś mamy 18 października 2019, piątek, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2019

Uczniowskie staże w Grecji - dzień 9. Lekcja o produkcji białego sera

fot. pow.

fot. pow.

Kolejny dzień naszego pobytu w Grecji rozpoczęliśmy wizytą w wytwórni # sera białego.

Wzbogaciliśmy swoją wiedzę w zakresie technologicznej produkcji twarogu i jego przechowywania. Dowiedzieliśmy się, że najbardziej znanym i najlepiej rozpoznawalnym serem greckim jest feta. Jest to tradycyjny grecki ser produkowany z mieszanki pasteryzowanego mleka owczego z mlekiem kozim lub tylko z mleka owczego.

Obecnie fetę produkuje się z pełnotłustego twarogu, który po odsączeniu serwatki formuje się w bloki i moczy w solance, minimum 2-3 miesiące. Feta pakowana jest w metalowe pojemniki lub hermetyczne, plastikowe opakowania.

Następnie udaliśmy się do greckiej firmy Milkplan zajmującej się produkcją i marketingiem sprzętu dla zwierząt, transportem mleka i zbiornikami chłodniczymi, systemami i zastosowaniami technologicznymi dla gospodarstw hodowlanych. Dowiedzieliśmy się, że firma ta posiada wiodącą pozycję w Grecji i jest jedną z największych na międzynarodowym rynku sprzętu do hodowli zwierząt, a jej sieć eksportowa obejmuje 81 krajów na całym świecie. Zobaczyliśmy urządzenia inżynieryjne, takie jak urządzenia do cięcia i spawania laserowego, linie przenoszenia metalu, a także systemy precyzyjnego wykrawania. 

Weterynarze natomiast odwiedzili grecką szkolę podstawową, gdzie omówili uczniom w języku angielskim prezentację na temat dobrostanu i traktowania zwierząt. Następnie w lecznicy obserwowali usuwanie kamienia nazębnego u psa za pomocą specjalistycznego sprzętu dentystycznego wraz z wyrywaniem ruchomych zębów górnych i dolnych oraz samodzielnie wykonywali strzyżenie psa.

materiał: Wojciech Olearczyk – uczeń ZSP w Samostrzelu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)