Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

10 marca 2017

Udział uczniów w konferencji. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładów

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

7 marca br. uczniowie Technikum rolniczego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. #Wincentego Witosa w Samostrzelu uczestniczyli w konferencji pt. „Bioróżnorodność – bogactwo wsi”, zorganizowanej przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Celem spotkania było budowanie świadomości ekologicznej odpowiedzialnego producenta i konsumenta, którzy będą posiadali wykształcony pozytywny stosunek do wszelakich przejawów życia na Ziemi  wraz z gotowością rezygnacji z niektórych „ludzkich” przywilejów mogących prowadzić do utraty różnorodności. Koszty zagospodarowania nadwyżek żywności, rosnąca wiedza konsumentów o zagrażającej ich zdrowiu chemizacji rolnictwa oraz aktywność środowisk ekologicznych, wymuszają zmiany w podejściu do polityki rolnej i technologii produkcji. 

Otwarcia konferencji dokonał pan Ryszard Kamiński - dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, który wszystkich serdecznie przywitał, a następnie zapoznał z programem spotkania i przedstawił zaproszonych gości.

Pani Bożena Herbuś - sekretarz Regionalnej rady ds. Energii, członek Doradczej Rady Biznesu przy Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, w swoim wykładzie zwróciła szczególną uwagę na temat wpływu zmieniającego się klimatu na zmianę warunków życia oraz wyzwań dla rolnictwa w tym zakresie. Poruszyła ponadto problematykę zdrowej i czystej atmosfery, na którą wszyscy posiadamy wpływ dokonując właściwych wyborów w codziennych działaniach.

Prezes Klubu Przyrodników w Świebodzinie - pan Robert Stańko przedstawił tematykę ochrony bioróżnorodności na obszarach wiejskich podając przykład Stacji  w Owczarach.

Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładów oraz wzięła udział w ożywionej dyskusji. Spotkanie nie tylko przybliżyło przyszłym rolnikom problematykę bioróżnorodności biologicznej, ale także zachęciło do wprowadzania zmian, kiedy to oni już będą prowadzili własne gospodarstwa rolne.

Materiał: Adrianna Grzegorek - Trybuszewska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 41 26

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)