Dziś mamy 20 lutego 2019, środa, imieniny obchodzą:

08 lipca 2018

Umowa podpisana. Do końca 2020 roku poznamy przebieg drogi S10

fot. GDDKiA

fot. GDDKiA

GDDKiA przystępuje do kolejnego etapu, którego celem jest budowa drogi szybkiego #ruchu – S10. 26 czerwca podpisana została umowa na Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla 40 kilometrowego odcinka obejmującego gminy Sicienko, Nakło, Sadki i Wyrzysk.

Kolejna wielka inwestycja drogowa (po S5) w naszym regionie to budowa dwupasmowej drogi szybkiego ruchu w miejsce Drogi Krajowej nr 10, łączącej Nakło i Sadki z Bydgoszczą i Toruniem oraz Piłą i Szczecinem.

Przymiarki do budowy S10 trwają od kilku lat. Trzeba tu przypomnieć, że projektanci (na zlecenie GDDKiA w Bydgoszczy) przygotowali trzy warianty przebiegu drogi na 40-kilometrowym odcinku od Wyrzyska do Pawłówka, gdzie powstaje właśnie węzeł drogowy z trasą S5. To tzw. studium korytarzowe.

„Eska” planowana jest (mniej więcej) na północ od obecnej DK 10, chodzi bowiem o wyprowadzenie ruchu z terenów zabudowanych. Jak będzie rzeczywiście przebiegać S5, zdecyduje GDDKiA po opracowaniu Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (dla wspomnianego odcinka).

26 czerwca dyrektor bydgoskiej GDDKiA w Bydgoszczy, Jarosław Gołębiewski podpisał umowę z wykonawcą STEŚ. Za kwotę 2 mln 148 tys. zł opracowanie przygotować ma spółka Mosty Katowice. Ma na to czas do „drugiej połowy 2020 roku”.

Na czym polega STEŚ? - Wyznaczenie korytarzy przebiegu trasy, przygotowanie dokumentacji dla każdego z nich oraz ocena tych wariantów pod względem technicznym, środowiskowym, społecznym i ekonomicznym – tłumaczy Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału GDDKiA. - Warto jednak wspomnieć, że już wcześniej wykonaliśmy Studium Korytarzowe (czyli opracowaliśmy kilka wariantów przebiegu drogi S10 i prowadziliśmy szerokie konsultacje społeczne z mieszkańcami i władzami lokalnymi we wszystkich gminach na trasie przebiegu) Te opracowane warianty będą elementem wyjściowym do opracowania (STEŚ) dla wykonawcy S10 Wyrzysk - Bydgoszcz, z którym podpisaliśmy teraz umowę - dodaje.

Po opracowaniu dokumentacji wykonawca STEŚ złoży wniosek do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o wydanie decyzji środowiskowej. - Decyzja zatwierdza jeden z przedłożonych wariantów (składamy wszystkie warianty – w tym jeden rekomendowany - a decyzja zatwierdza jeden z nich – wyjaśnia dalej Tomasz Okoński.

Na tym etapie wpływ mieszkańców oraz samorządów na przebieg drogi, a przede wszystkim: powstania infrastruktury towarzyszącej (węzły drogowe, srewisówki, ekrany akustyczne itp.) wciąż jest możliwy. - Na etapie opracowywania korytarzy przebiegu S10 wykonawcy dokumentacji konsultowali wszystko z gminami. Prowadziliśmy też wszędzie konsultacje społeczne. Zebraliśmy wniosk, te możliwe do będą naniesione w dokumentacji – zaznacza Tomasz Okoński.

Oceń artykuł: 6 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (6)

  Wiejski włóczykij, w dniu 08-07-2018 17:16:42 napisał:

  Budowa S10 Bydgoszcz-Szczecin to melodia przyszłości i w dużej mierze szans na szybką jej realizację nie ma żadnych w najbliższym dwudziestoleciu.O tej drodze i jej budowie mówi się od dobrych 20 lat.W jakim jesteśmy miejscu-? wszyscy widzą podróżując starą 10-nazywaną przez kierowców "drogą śmierci" Tak więc wszystkie te pseudo "działania" to tylko pozoracja i markowanie prac nad tym "projektem"

  odpowiedz

  • 0 (0)

  zzz, w dniu 09-07-2018 08:48:45 napisał:

  Interesują mnie warianty przebiegu drogi. Może ktoś wie gdzie mogę zobaczyć plany.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Zielony, w dniu 09-07-2018 08:52:30 napisał:

  Jak to bywa w tym komunistycznym kraju pewnie były już do wglądu, a informacja o tym wisiała na tablicy ogłoszeń umig Nakło... I myślą że każdy mieszkaniec gminy śledzi te teblice,chore

  odpowiedz

  • 0 (0)

  DK10, w dniu 09-07-2018 10:03:06 napisał:

  Warianty trasy tutaj: https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/12390/Ruszaja-konsultacje-spoleczne-dot-S10

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mieszkaniec DK10, w dniu 09-07-2018 11:34:28 napisał:

  Tak,tak dowiedzieliśmy się o nich na ostatnią chwilę,jesteśmy ciekawi który z wariantów przejdzie,bo dwa z nich były dla Nas nie do zaakceptowania!!!

  odpowiedz

  • 1 (1)

  prim, w dniu 09-07-2018 15:31:58 napisał:

  Zdaje się że właściciele McDonalds wiedzą już jaki wariant zostanie wybrany. Nie sądzę bowiem, że taki gracz stawiałby swój punkt w miejscu, które będzie problematyczne do osiągnięcia w trakcie podróży trasą S10

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (4)

  ss, w dniu 09-07-2018 15:39:08 napisał:

  ludzie zrozumcie ze ta droga będzie budowana za ok 10 - 15 lat i to jak dobrze pójdzie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wulkanizacja
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Narożniki
Budowa magazynów
Gimnastyka korekcyjna
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)