Dziś mamy 19 sierpnia 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
29 lipca 2018

Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie będzie. Jaka jest tego przyczyna?

fot. archiwum, Dzień Chorego - luty 2017

fot. archiwum, Dzień Chorego - luty 2017

Czy w realiach gminy Sadki Uniwersytet Trzeciego Wieku ma rację bytu? Jak się się okazuje, # niekoniecznie. - Informacje pojawiały się kilkukrotnie. Wręczaliśmy ulotki na Dniu Seniora, Dniu Chorego, ale ani jedna osoba się nie zgłosiła - wyjaśniała Iwona Biniak, dyrektor GOK-u.

W ostatnich latach, jak grzyby po deszczu, w Polsce wyrastają Uniwersytety Trzeciego Wieku. Jesienni studenci chętnie zdobywają nowe umiejętności, chętnie uczestniczą w wykładach czy spotykają się w swoim gronie. W powiecie nakielskim uniwersytety trzeciego wieku działają w gminach Szubin, Kcynia i Nakło. Na wykłady przyjeżdżają pracownicy okolicznych wyższych uczelni, ale zdarza się, że prowadzą je również osoby z lokalnego środowiska, pasjonaci w swoich dziedzinach. Jakiś czas temu pojawił sie pomysł, by uniwersytet trzeciego wieku uruchomić również w Sadkach. Ostatecznie, nic z tego nie wyszło. Zabrało chętnych do tego typu aktywności seniorów. - W inicjatywę utworzenia w Sadkach UTW przez bibliotekę i GOK też byłem zaangażowany. Twierdzę, że jest to słuszny krok, ponieważ grupa emerytów i rencistów jest w niektórych sytuacjach wycofana społecznie, ale na terenie Sadek i gminy nie było zbyt wielu chętnych, by brać w niej udział - tłumaczył podczas ostatniej sesji rady gminy wójt Dariusz Gryniewicz.

Jak się okazuje, chętnych nie udało się znaleźć również do wyjazdów na wykłady do sąsiadującego z Sadkami Nakła. - Informacje się pojawiały kilkukrotnie. Wręczaliśmy ulotki na Dniu Seniora, Dniu Chorego, ale ani jedna osoba się nie zgłosiła - wyjaśniała Iwona Biniak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach, wskazując, że chętni wykruszyli się również z zajęć tanecznych, organizowanych przez GOK. - Były prośby, żeby zorganizować takie zajęcia. Przez kilka miesięcy panie brały udział w zajęciach zumby 50 plus, a potem panie przestały przychodzić -  podsumowała Iwona Biniak. 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (3)

    łatwo nie jest, w dniu 29-07-2018 22:16:53 napisał:

    Moja rada: nie ustawać w propozycjach! Nie ma co się zniechęcać! To nic, że Zumba +50 nie "chwyciła"! Szukać, zachęcać, szukać, zachęcać! To jedyna droga!!! Takie moje zdanie wobec działań dla Szacownych Seniorów! Panu Bogu starość się niestety nie udała!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
KUCHNIA CHIŃSKA
BIURKA
ŁAZIENKI
Jadalnia / pokój dzienny
Blacharstwo
Gimnastyka korekcyjna
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)