Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:

15 sierpnia 2022

Uroczysta msza święta i obchody na cmentarzu. 102. rocznica Cudu nad Wisłą

fot. MaG

fot. MaG

15 sierpnia br. obchodziliśmy w Gminie Sadki Święto Wojska Polskiego # oraz 102. rocznicę „Cudu nad Wisłą”.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie  11:00  mszą świętą, którą odprawił ksiądz proboszcz Witold Korowajczyk. Następnie delegacje oraz poczty sztandarowe i zgromadzeni wierni przemaszerowali na cmentarz parafialny.

Druga część uroczystości miała miejsce przy mogile pomordowanych, a otworzyła Iwona Biniak- dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach. Flagę na maszt podniósł poczet sztandarowy tworzony przez OSP Sadki, a wszystko przy dźwiękach hymnu. Tego wyjątkowego dnia nie mogło zabraknąć okolicznościowego przemówienia, które wygłosił Wójt Gminy Sadki- Dariusz Gryniewicz.

 W dalszej części obchodów zgromadzone delegacje złożyły wiązanki na grobie pomordowanych mieszkańców Sadek. Poza przedstawicielami władz gminy obecni byli także Radni Gminy Sadki, Sołtysi Gminy Sadki, Związek Kombatantów, Związek Emerytów i Rencistów, przedstawiciele Przedszkola Gminy Sadki, Szkoły Podstawowej w Sadkach oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Anielinach, a także Zarządu Gminnego Związku OSP, Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadkach, Straży Gminnej w Sadkach oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach.

 materiał: Magdalena Sobiecka, GOK Sadki

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    C. nad Rokitka, w dniu 15-08-2022 22:27:31 napisał:

    Lubię jak nam czyta

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Konstrukcje stalowe
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Budowa magazynów
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)