Dziś mamy 15 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

23 listopada 2019

Uroczysta odprawa w Pałacu. Odznaczenia i awanse dla funkcjonariuszy

fot. MM

fot. MM

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Pałacu Hrabiny Anieli Potulickiej w Potulicach odbyła się # uroczysta odprawa, w trakcie której wręczono funkcjonariuszom odznaki resortowe, akty nadania wyższych stopni służbowych oraz Odznaki Honorowe Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

Listopadowe awanse

Podczas uroczystości funkcjonariuszom Zakładu Karnego w Potulicach wręczono akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe, przyznane przez Ministra Sprawiedliwości odznaki "Za zasługi w pracy penitencjarnej" oraz przyznane przez Dyrektora Generalnego odznaki 100-lecia polskiego więziennictwa i odznaki "Semper Paratus". Ponadto wręczono Brązowe Odznaki Honorowe Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa oraz odznakę XX-lecia Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. W trakcie uroczystości przyznano także Brązowe Medale Za Zasługi Dla Pożarnictwa.

W sumie awansowano 95 funkcjonariuszy na wyższe stopnie służbowe, w tym w korpusie oficerskim 14 osób, w korpusie chorążych 8 osób, w korpusie podoficerskim 48 osób i w korpusie szeregowych 25 osób. Uhonorowanych srebrną odznaką za zasługi w pracy penitencjarnej zostały 2 osoby, a brązową odznaką za zasługi w pracy penitencjarnej zostały 3 osoby. Wręczono także 3 odznaki 100-lecia polskiego więziennictwa oraz 2 odznaki "Semper Paratus" za dokonanie czynu świadczącego o szczególnej odwadze i bohaterstwie.

Powyższe odznaczenia oraz akty mianowania wręczył płk Jacek Gościak, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w asyście płk. Jarosława Nurkiewicza, Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach. Natomiast Brązowe Medale Za Zasługi Dla Pożarnictwa wręczył druh Stefan Kubicki oraz st. bryg. Franciszek Sobiechowski.

Odprawa rozpoczęła się od uroczystego przywitania zaproszonych gości przez płk. Jarosława Nurkiewicza, Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach. Przebieg uroczystości swoją obecnością uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią.

Stowarzyszenie Oficerów Więziennictwa

W trakcie uroczystości przyznano także 5 Brązowych Odznak Honorowych Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa oraz odznakę XX-lecia Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Wśród wyróżnionych byli funkcjonariusze formacji mundurowych oraz przedstawiciele świata nauki. Powyższe wyróżnienia wręczył mjr Adam Suchomski, Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli władz powiatu, gminy, przedstawicieli służb mundurowych oraz organizacje społeczne: Klub Żołnierzy Rezerwy LOK, Związek Kombatantów RP i Osób Represjonowanych Politycznie.

Wszystkim odznaczonym, awansowanym i wyróżnionym funkcjonariuszom serdecznie gratulujemy. Jednocześnie życzymy wszelkich sukcesów zawodowych w dalszej służbie.

materiał: chor. Justyna Sejdowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 11 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)