Dziś mamy 13 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 listopada 2019

Uroczysta odprawa w Pałacu. Odznaczenia i awanse dla funkcjonariuszy

fot. MM

fot. MM

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Pałacu Hrabiny Anieli Potulickiej w Potulicach odbyła się # uroczysta odprawa, w trakcie której wręczono funkcjonariuszom odznaki resortowe, akty nadania wyższych stopni służbowych oraz Odznaki Honorowe Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

Listopadowe awanse

Podczas uroczystości funkcjonariuszom Zakładu Karnego w Potulicach wręczono akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe, przyznane przez Ministra Sprawiedliwości odznaki "Za zasługi w pracy penitencjarnej" oraz przyznane przez Dyrektora Generalnego odznaki 100-lecia polskiego więziennictwa i odznaki "Semper Paratus". Ponadto wręczono Brązowe Odznaki Honorowe Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa oraz odznakę XX-lecia Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. W trakcie uroczystości przyznano także Brązowe Medale Za Zasługi Dla Pożarnictwa.

W sumie awansowano 95 funkcjonariuszy na wyższe stopnie służbowe, w tym w korpusie oficerskim 14 osób, w korpusie chorążych 8 osób, w korpusie podoficerskim 48 osób i w korpusie szeregowych 25 osób. Uhonorowanych srebrną odznaką za zasługi w pracy penitencjarnej zostały 2 osoby, a brązową odznaką za zasługi w pracy penitencjarnej zostały 3 osoby. Wręczono także 3 odznaki 100-lecia polskiego więziennictwa oraz 2 odznaki "Semper Paratus" za dokonanie czynu świadczącego o szczególnej odwadze i bohaterstwie.

Powyższe odznaczenia oraz akty mianowania wręczył płk Jacek Gościak, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w asyście płk. Jarosława Nurkiewicza, Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach. Natomiast Brązowe Medale Za Zasługi Dla Pożarnictwa wręczył druh Stefan Kubicki oraz st. bryg. Franciszek Sobiechowski.

Odprawa rozpoczęła się od uroczystego przywitania zaproszonych gości przez płk. Jarosława Nurkiewicza, Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach. Przebieg uroczystości swoją obecnością uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią.

Stowarzyszenie Oficerów Więziennictwa

W trakcie uroczystości przyznano także 5 Brązowych Odznak Honorowych Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa oraz odznakę XX-lecia Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Wśród wyróżnionych byli funkcjonariusze formacji mundurowych oraz przedstawiciele świata nauki. Powyższe wyróżnienia wręczył mjr Adam Suchomski, Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Uroczystość zgromadziła przedstawicieli władz powiatu, gminy, przedstawicieli służb mundurowych oraz organizacje społeczne: Klub Żołnierzy Rezerwy LOK, Związek Kombatantów RP i Osób Represjonowanych Politycznie.

Wszystkim odznaczonym, awansowanym i wyróżnionym funkcjonariuszom serdecznie gratulujemy. Jednocześnie życzymy wszelkich sukcesów zawodowych w dalszej służbie.

materiał: chor. Justyna Sejdowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 11 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)