Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

14 września 2019

Uroczyste podpisanie umowy. Droga powiatowa zostanie przebudowana

fot. Nadleśnictwo Runowo

fot. Nadleśnictwo Runowo

Dzięki staraniom Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w # Toruniu Bartosza Michała Bazeli i Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej przy wsparciu środków z funduszu leśnego.

11 września w Komierowie miało miejsce seminarium „Jakość, technologia i finanse na drogach samorządowych”, w którym uczestniczyli przedstawiciele lokalnych samorządów, administracji rządowej, podmiotów związanych z budownictwem drogowym oraz Lasów Państwowych. Podczas spotkania doszło do uroczystego podpisania umowy pomiędzy Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe Nadleśnictwo Runowo reprezentującym Skarb Państwa, a Powiatem Sępoleńskim odnośnie realizacji wspólnego przedsięwzięcia – „Przebudowa drogi powiatowej nr 1140C relacji Sośno-Wąwelno-Mrocza (Las) od km 0+131 do km 1+687 i od km 4+934 do km 6+466” (łączna długość 3,088 km). Planowany koszt inwestycji wynosi 3 667 149,62 zł. Lasy Państwowe wesprą przedsięwzięcie kwotą 500 tys. zł. Wspólna inwestycja nie byłaby możliwa gdyby nie dobra współpraca Powiatu Sępoleńskiego i Nadleśnictwa Runowo.


W ciągu trzech ostatnich lat nadleśnictwa wchodzące w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu przeznaczyły ponad 30 milionów złotych na remonty, modernizację i budowę dróg nie tylko leśnych, ale przede wszystkim publicznych – poinformował Dyrektor RDLP w Toruniu Bartosz Michał Bazela.

Od 11 sierpnia 2017 roku Nadleśnictwo Runowo wydało blisko 3 mln zł na prace związane z udrażnianiem, naprawą i remontem dróg, których niezadawalający stan jest następstwem huraganu stulecia.


Lasy Państwowe od dłuższego czasu wpisują się w bieżące sprawy lokalnych społeczności aktywnie współpracując z nimi na wielu płaszczyznach, a jedną z nich są liczne inwestycje dla regionów, oparte na partnerstwie publiczno-prawnym.

materiał: Nadleśnictwo Runowo 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  nn, w dniu 14-09-2019 16:11:12 napisał:

  Kawałek drogi a ilu urzędasów

  odpowiedz

  • 1 (3)

  xxx, w dniu 14-09-2019 20:50:57 napisał:

  zacznijcie w końcu pisać o naszym terenie czyli powiecie a nie o województwie i o województwach ościennych i o kraju o tym piszą już inne portale

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Mrrrrrocza, w dniu 15-09-2019 19:49:13 napisał:

  ale przecież to jest nasz teren. a w jakim powiecie jest gmina Mrocza nieuku? Mieszkam w Mroczy i często jeżdże tą drogą do Bydgoszczy która jest w opłakanym stanie i ciesze się, że wkońcu zostanie wyremontowana.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Makabra, w dniu 15-09-2019 21:36:19 napisał:

  Ale młodzież.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie geometrii kół
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Botox i kwas hialuronowy
Modne aranżacje
Usługi transportowe
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Botox i wypełniacze
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)