Dziś mamy 16 października 2019, środa, imieniny obchodzą:

14 września 2019

Uroczyste podpisanie umowy. Droga powiatowa zostanie przebudowana

fot. Nadleśnictwo Runowo

fot. Nadleśnictwo Runowo

Dzięki staraniom Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w # Toruniu Bartosza Michała Bazeli i Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej przy wsparciu środków z funduszu leśnego.

11 września w Komierowie miało miejsce seminarium „Jakość, technologia i finanse na drogach samorządowych”, w którym uczestniczyli przedstawiciele lokalnych samorządów, administracji rządowej, podmiotów związanych z budownictwem drogowym oraz Lasów Państwowych. Podczas spotkania doszło do uroczystego podpisania umowy pomiędzy Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe Nadleśnictwo Runowo reprezentującym Skarb Państwa, a Powiatem Sępoleńskim odnośnie realizacji wspólnego przedsięwzięcia – „Przebudowa drogi powiatowej nr 1140C relacji Sośno-Wąwelno-Mrocza (Las) od km 0+131 do km 1+687 i od km 4+934 do km 6+466” (łączna długość 3,088 km). Planowany koszt inwestycji wynosi 3 667 149,62 zł. Lasy Państwowe wesprą przedsięwzięcie kwotą 500 tys. zł. Wspólna inwestycja nie byłaby możliwa gdyby nie dobra współpraca Powiatu Sępoleńskiego i Nadleśnictwa Runowo.


W ciągu trzech ostatnich lat nadleśnictwa wchodzące w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu przeznaczyły ponad 30 milionów złotych na remonty, modernizację i budowę dróg nie tylko leśnych, ale przede wszystkim publicznych – poinformował Dyrektor RDLP w Toruniu Bartosz Michał Bazela.

Od 11 sierpnia 2017 roku Nadleśnictwo Runowo wydało blisko 3 mln zł na prace związane z udrażnianiem, naprawą i remontem dróg, których niezadawalający stan jest następstwem huraganu stulecia.


Lasy Państwowe od dłuższego czasu wpisują się w bieżące sprawy lokalnych społeczności aktywnie współpracując z nimi na wielu płaszczyznach, a jedną z nich są liczne inwestycje dla regionów, oparte na partnerstwie publiczno-prawnym.

materiał: Nadleśnictwo Runowo 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  nn, w dniu 14-09-2019 16:11:12 napisał:

  Kawałek drogi a ilu urzędasów

  odpowiedz

  • 1 (3)

  xxx, w dniu 14-09-2019 20:50:57 napisał:

  zacznijcie w końcu pisać o naszym terenie czyli powiecie a nie o województwie i o województwach ościennych i o kraju o tym piszą już inne portale

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Mrrrrrocza, w dniu 15-09-2019 19:49:13 napisał:

  ale przecież to jest nasz teren. a w jakim powiecie jest gmina Mrocza nieuku? Mieszkam w Mroczy i często jeżdże tą drogą do Bydgoszczy która jest w opłakanym stanie i ciesze się, że wkońcu zostanie wyremontowana.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Makabra, w dniu 15-09-2019 21:36:19 napisał:

  Ale młodzież.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Remonty mieszkań
Produkty instax
od 37,90PLN
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Oczyszczanie twarzy
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)