Dziś mamy 23 marca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

23 maja 2018

VII Powiatowa Olimpiada Obrony Cywilnej. Uczniowie Staszica zwycięzcami

Fot: Dariusz Domek

Fot: Dariusz Domek

22 maja w Szubinie odbyła się VII Powiatowa Olimpiada Obrony Cywilnej, której #organizatorem był Powiat Nakielski oraz samorządy gmin z terenu powiatu nakielskiego.

W konkursie uczestniczyła młodzież z dziewięciu szkół średnich z terenu powiatu nakielskiego. Celem olimpiady było upowszechnianie wiedzy związanej z tematyką obrony cywilnej, ochrony przeciwpożarowej, powszechnej samoobrony i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: test pisemny, ratownictwo medyczne, odzież ochronna, ochrona przeciwpowodziowa, rzut granatem, bieg oraz strzelanie z karabinka pneumatycznego. Zwycięzcami olimpiady zostali Mateusz Kulesza i Juliusz Wiland – uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią. Drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu w składzie Jakub Grochowski i Mariusz Meller, natomiast trzecie miejsce Zespołowi Szkół Pondgimnazjalnych im. W. Łokietka w Lubaszczu w składzie Dominik Jarząbek i Arkadiusz Ramza.

Nagrody uczestnikom wręczyli Andrzej Kinderman – Wicestarosta Nakielski i Wiesław Stepczyński – Zastępca Burmistrza Szubina. Na zakończenie wicestarosta podziękował wszystkim zawodnikom i ich opiekunom za udział w zawodach, a także komisji konkursowej złożonej z pracowników Referatu Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego oraz Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią. Podziękowania otrzymali także pracownicy urzędów miast i gmin realizujący zadania z zakresu obrony cywilnej, którzy aktywnie uczestniczyli w przeprowadzeniu olimpiady.

Materiał: Dariusz Domek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)