Dziś mamy 18 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

28 września 2018

W Sadkach jak zwykle niespokojnie. Wiele tematów pod koniec kadencji

fot. KM

fot. KM

W czwartek, 27 września odbyła się L sesja Rady Gminy Sadki.

Po otwarciu sesji przez Barbarę Gajewską składano interpelacje.

W czasie składania interpelacji rozważano po raz kolejny wyjście gminy ze spółki KPWiK Szubin. Radni przyznali, że opłaty za ścieki jakie ponoszą mieszkańcy gminy są wysokie. Jednak brak wystarczającej ilości danych dotyczących szacunków oraz cen, jakie gmina miałaby ponosić występując z KPWiK Szubin i stając się członkiem nakielskiej spółki nadal zniechęca radnych do podjęcia działań w tej sprawie. W związku z tym, uchwała o wyjście Sadek z KPWiK Szubin została przez radnych odrzucona. 

Następnie wójt Dariusz Gryniewicz przedstawił sprawozdanie z działalności międzysesyjnej.

Radni podjęli uchwały w sprawie wprowadzenia zmian do budżetu gminy, zmieniającą uchwałę dotyczącą WPF o udzielenie dotacji celowej dla powiatu nakielskiego na realizację zadania pn. "Budowa zatoczki autobusowej w Sadkach, w ciągu drogi powiatowej nr 1916C".

W czasie sesji rozważano wydatki na promocję gminy. Wójt podkreślił znaczenie promowania gminy oraz odniósł się do wydatków jakie ponoszą inne jednostki samorządowe w powiecie nakielskim. Gmina Sadki na promocję wydaje 39 tys. zł co jest nieporównywalnie niższą kwotą niż pozostałe gminy powiatu. - O czym Wy mówicie? - Zapytał wójt radnych, którzy wcześniej zabiegali o dokładne przedstawienie wydatków ponoszonych na promocję gminy Sadki. Wójt niejako na podsumowanie kadencji przyznał, że spotkał się z wieloma aktami agresji i nietolerancji ze strony radnych. Po tej wypowiedzi  opuścił obrady.

Poruszono także temat likwidacji SP ZOZ Sadki. Został złożony do sądu wniosek o likwidację KRS-u a obecnie Rada czeka na rozpatrzenie tego wniosku przez sąd, aby móc następnie spłacać zobowiązania.

Przedstawiono również informacje o złożonych oświadczeniach majątkowych radnych i pracowników samorządowych.

 


Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (25)

  U2, w dniu 28-09-2018 15:56:53 napisał:

  Co ten pan wójt ma za uszami, że ciągle ucieka z sesji czy zebrań gdy ma się z czegoś wytłumaczyć lub rozliczyć......

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (31)

  Obserwator , w dniu 28-09-2018 16:03:03 napisał:

  Gryniewicz zachowuje się jak dziecko w piaskownicy - zabrali mi łopatkę więc się obrażę i idę do domu! Wychodzenie z sesji przez wójta jest niezgodne z prawem!

  odpowiedz

  • 6 (18)

  jok, w dniu 28-09-2018 16:55:09 napisał:

  już wkróce wybory , judaszom mieszkańcy podziękują

  odpowiedz

  • 9 (19)

  Ziutas , w dniu 28-09-2018 18:15:04 napisał:

  Oczywiście lepiej zostać w Szubinie i płacić cwaniakowi, coraz wyższe rachunki.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (10)

  Zbych -Nakło, w dniu 01-10-2018 09:15:34 napisał:

  Co to za idiotyczny tytuł artykułu. Autor artykułu pisząc, że było niespokojnie miał pewnie na myśli opuszczenie sali przez Wójta. Pewnie obrażony tupał nagami i trzaskał drzwiami. Brawo Panie Wójcie !!!!!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zabieg parafinowy
Elewacje
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Usługi transportowe
Modne aranżacje
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Nowoczesne zabiegi laserowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)