Dziś mamy 15 grudnia 2017, piątek, imieniny obchodzą:
28 listopada 2017

W czwartek sesja Rady Gminy. Radni spotkali się na posiedzeniu Komisji

fot. UG Sadki

fot. UG Sadki

Dnia 27 listopada 2017 roku o godzinie 11:00 w sali nr 1 Gminnego Centrum Administracyjno-# Kulturalnego w Sadkach, przy ul. Strażackiej 11 odbyło się kolejne posiedzenie wspólne Komisji stałych Rady Gminy.

W posiedzeniu brali udział zastępca wójta Piotr Hemmerling, skarbnik Maciej Maciejewski, kierownicy referatów i jednostek organizacyjnych. Podczas wspólnego posiedzenia stałych Komisji Rady Gminy, dokonano omówienia materiałów sesyjnych. Omawiane materiały będą procedowane podczas Sesji, która odbędzie się 30 listopada o godzinie 11:00. Przypominamy, że Sesje Rady Gminy mają charakter otwarty -Każdy może w nich uczestniczyć.

Poniżej porządek obrad XXXIX sesji Rady Gminy:

1. Otwarcie.

2. Stwierdzenie quorum.

3. Przyjęcie porządku obrad.

4. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

5. Sprawozdanie Wójta z działalności w okresie międzysesyjnym.

6. Interpelacje i wnioski radnych.

7. Podjęcie uchwał:

a) w sprawie wprowadzenia zmian do budżetu Gminy Sadki na 2017 rok,

b) w sprawie określenia wzorów formularzy deklaracji i informacji na podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny,

c) w sprawie szczegółowych zasad, sposobu i trybu udzielania ulg w spłacie należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym przypadających gminie Sadki lub jej jednostkom podległym oraz warunków dopuszczalności pomocy publicznej w przypadkach, w których ulga stanowić będzie pomoc publiczną oraz wskazania organu i osób uprawnianych do udzielania tych ulg,

d) w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami Gminy Sadki na lata 2017-2020,

e) w sprawie przyjęcia „Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2018”,

f) w sprawie zniesienia statusu pomnika przyrody,

g) w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Wspierania Rodziny w gminie Sadki na lata 2018-2020,

h) w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych w południowo-wschodniej części wsi Sadki,

i) w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu działki oznaczonej numerem ewidencyjnym 682 położonej
w Sadkach.

8. Informacja o przygotowaniu do zimowego utrzymania dróg.

9. Informacja Kierownika Referatu Promocji i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych dot. ilości pozyskanych środków finansowych, w tym unijnych w 2017 r. i przewidywanych na 2018 r.

10. Wolne wnioski i informacje.

11. Udzielenie odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i wnioski.

12. Zakończenie sesji.

 materiał: UG Sadki/red.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Botox i kwas hialuronowy
Meble pokojowe
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Mikrodermabrazja
MEBLE PIOTR PASIEKA
Konstrukcje stalowe
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)