Dziś mamy 17 października 2018, środa, imieniny obchodzą:
28 listopada 2017

W czwartek sesja Rady Gminy. Radni spotkali się na posiedzeniu Komisji

fot. UG Sadki

fot. UG Sadki

Dnia 27 listopada 2017 roku o godzinie 11:00 w sali nr 1 Gminnego Centrum Administracyjno-# Kulturalnego w Sadkach, przy ul. Strażackiej 11 odbyło się kolejne posiedzenie wspólne Komisji stałych Rady Gminy.

W posiedzeniu brali udział zastępca wójta Piotr Hemmerling, skarbnik Maciej Maciejewski, kierownicy referatów i jednostek organizacyjnych. Podczas wspólnego posiedzenia stałych Komisji Rady Gminy, dokonano omówienia materiałów sesyjnych. Omawiane materiały będą procedowane podczas Sesji, która odbędzie się 30 listopada o godzinie 11:00. Przypominamy, że Sesje Rady Gminy mają charakter otwarty -Każdy może w nich uczestniczyć.

Poniżej porządek obrad XXXIX sesji Rady Gminy:

1. Otwarcie.

2. Stwierdzenie quorum.

3. Przyjęcie porządku obrad.

4. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

5. Sprawozdanie Wójta z działalności w okresie międzysesyjnym.

6. Interpelacje i wnioski radnych.

7. Podjęcie uchwał:

a) w sprawie wprowadzenia zmian do budżetu Gminy Sadki na 2017 rok,

b) w sprawie określenia wzorów formularzy deklaracji i informacji na podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny,

c) w sprawie szczegółowych zasad, sposobu i trybu udzielania ulg w spłacie należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym przypadających gminie Sadki lub jej jednostkom podległym oraz warunków dopuszczalności pomocy publicznej w przypadkach, w których ulga stanowić będzie pomoc publiczną oraz wskazania organu i osób uprawnianych do udzielania tych ulg,

d) w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami Gminy Sadki na lata 2017-2020,

e) w sprawie przyjęcia „Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2018”,

f) w sprawie zniesienia statusu pomnika przyrody,

g) w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Wspierania Rodziny w gminie Sadki na lata 2018-2020,

h) w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych w południowo-wschodniej części wsi Sadki,

i) w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu działki oznaczonej numerem ewidencyjnym 682 położonej
w Sadkach.

8. Informacja o przygotowaniu do zimowego utrzymania dróg.

9. Informacja Kierownika Referatu Promocji i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych dot. ilości pozyskanych środków finansowych, w tym unijnych w 2017 r. i przewidywanych na 2018 r.

10. Wolne wnioski i informacje.

11. Udzielenie odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i wnioski.

12. Zakończenie sesji.

 materiał: UG Sadki/red.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gimnastyka korekcyjna
Bon upominkowy
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Siłownia
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)