Dziś mamy 16 lipca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
28 listopada 2017

W czwartek sesja Rady Gminy. Radni spotkali się na posiedzeniu Komisji

fot. UG Sadki

fot. UG Sadki

Dnia 27 listopada 2017 roku o godzinie 11:00 w sali nr 1 Gminnego Centrum Administracyjno-# Kulturalnego w Sadkach, przy ul. Strażackiej 11 odbyło się kolejne posiedzenie wspólne Komisji stałych Rady Gminy.

W posiedzeniu brali udział zastępca wójta Piotr Hemmerling, skarbnik Maciej Maciejewski, kierownicy referatów i jednostek organizacyjnych. Podczas wspólnego posiedzenia stałych Komisji Rady Gminy, dokonano omówienia materiałów sesyjnych. Omawiane materiały będą procedowane podczas Sesji, która odbędzie się 30 listopada o godzinie 11:00. Przypominamy, że Sesje Rady Gminy mają charakter otwarty -Każdy może w nich uczestniczyć.

Poniżej porządek obrad XXXIX sesji Rady Gminy:

1. Otwarcie.

2. Stwierdzenie quorum.

3. Przyjęcie porządku obrad.

4. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

5. Sprawozdanie Wójta z działalności w okresie międzysesyjnym.

6. Interpelacje i wnioski radnych.

7. Podjęcie uchwał:

a) w sprawie wprowadzenia zmian do budżetu Gminy Sadki na 2017 rok,

b) w sprawie określenia wzorów formularzy deklaracji i informacji na podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny,

c) w sprawie szczegółowych zasad, sposobu i trybu udzielania ulg w spłacie należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym przypadających gminie Sadki lub jej jednostkom podległym oraz warunków dopuszczalności pomocy publicznej w przypadkach, w których ulga stanowić będzie pomoc publiczną oraz wskazania organu i osób uprawnianych do udzielania tych ulg,

d) w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami Gminy Sadki na lata 2017-2020,

e) w sprawie przyjęcia „Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2018”,

f) w sprawie zniesienia statusu pomnika przyrody,

g) w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Wspierania Rodziny w gminie Sadki na lata 2018-2020,

h) w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych w południowo-wschodniej części wsi Sadki,

i) w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu działki oznaczonej numerem ewidencyjnym 682 położonej
w Sadkach.

8. Informacja o przygotowaniu do zimowego utrzymania dróg.

9. Informacja Kierownika Referatu Promocji i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych dot. ilości pozyskanych środków finansowych, w tym unijnych w 2017 r. i przewidywanych na 2018 r.

10. Wolne wnioski i informacje.

11. Udzielenie odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i wnioski.

12. Zakończenie sesji.

 materiał: UG Sadki/red.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
SAJGONKI
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Fotopoduszka Jasiek
29,90PLN
Nowe stylizacje
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Nowoczesny styl
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)