Dziś mamy 17 października 2018, środa, imieniny obchodzą:
30 listopada 2017

W miarę spokojnie na sesji. Debatowano nad fatalnym stanem dróg powiatowych

fot. MM

fot. MM

Dnia 30 listopada 2017 roku w Gminnym Centrum Administracyjno - Kulturalnym w # Sadkach odbyła się XXXIX Sesja Rady Gminy.

Obrady otworzyła przewodnicząca Pani Barbara Gajewska. Radni przyjęli protokół z poprzedniej sesji oraz porządek obrad dzisiejszej. Następnie zapoznano się ze sprawozdaniem Wójta Dariusza Gryniewicza z działalności między sesjami. Przewodnicząca, korzystając z okazji, pogratulowała nauczycielom, Szkoły Podstawowej w Sadkach, zdobycia Certyfikatu „Szkoły Uczącej się”.

Podczas dzisiejszej sesji podjęto następujące uchwały:
- w sprawie wprowadzenia zmian do budżetu Gminy Sadki na 2017 rok,
-w sprawie określenia wzorów formularzy deklaracji i informacji na podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek leśny,
- w sprawie przyjęcia „Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2018”,
- w sprawie zniesienia statusu pomnika przyrody,
- w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Wspierania Rodziny w gminie Sadki na lata 2018-2020,
- w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych w południowo-wschodniej części wsi Sadki,
-w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu działki oznaczonej numerem ewidencyjnym 682 położonej
w Sadkach.

Podczas dzisiejszych obrad został poruszony temat zgłoszenia przez Medicus pisma skierowanego do Wójta Gminy Sadki oraz Rady Gminy Sadki, w związku z wypowiedzeniem umowy o pracę przez stomatologa pracującego w Przychodni w Sadkach i świadczącego usługi stomatologiczne. Informujemy o możliwym zaprzestaniu od stycznia 2018 r. tych świadczeń na terenie Gminy Sadki- pisze Medicus. Placówka prowadzi niełatwe poszukiwania stomatologa dla Przychodni w Sadkach, co za tym idzie mieszkańcy Gminy, będą pozbawieni przez czas nieokreślony lekarza stomatologa. Radni pytali Wójta, kto w tym czasie będzie zastępował stomatologa. Wójt odpowiedział, że Medicus jest spółką prywatną, która sama musi zatrudnić lekarza stomatologa. Włodarz nie odpowiada za kadrę w spółce prywatnej. Wójt ma nadzieję, że jak najszybciej problem zostanie rozwiązany, że mieszkańcy Gminy nie zostaną poszkodowani z tego tytułu.

Następnym tematem, który był podejmowany to drogi powiatowe. Na spotkaniu byli obecni Radni Powiatu Nakielskiego Jan oraz Edward Kominiak. Sołtysi nie kryli tego, że Gmina Sadki jest traktowana marginalnie. Stan drogi powiatowej z Sadek do Radzicza pozostawia wiele do życzenia, wspomniała Sołtys Ewa Malak. Jan Kominiak odpowiedział, że po wczorajszych obradach Sesji Rady Powiatu zostały podjęte już kroki odnośnie tej drogi. Sołtysi nie kryli tego, że wiele rzeczy było obiecanych, a nie zostało spełnionych. Wójt odniósł się do tego i prosił o branie dróg powiatowych w Gminie Sadki poważnie. Pozostałe poruszone tematy to ubojnia, która ma powstać na terenie Gminy Sadki. Zdania Radnych na ten temat są podzielone. Poruszono także kwestię wynajmu świetlic na terenie Gminy.

materiał: Agata Zwierzchowska

Oceń artykuł: 8 14

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (16) Zgłoś naruszenie zasad

  • 18 (32)

  Czy rzeczywiście nasz członek. Zarządu Powiatu?, w dniu 30-11-2017 19:52:04 napisał:

  Jan Kominiak jak chce jest skuteczny. Przeciez jego zięć jest dyrektorem Urzędu Pracy, a we wrześniu 2017 jego córka została wicedyrektorem powiatowej Szkoły Specjalnej w Karnowie. Być może pilnując spraw rodzinnych nie ma czasu zaangażować się właściwie w nasze sadkowskie drogi powiatowe. Panie Janku prosimy, mniej rodziną się zajmować a więcej sprawami dróg powiatowych.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -10 (20)

  On, w dniu 30-11-2017 20:01:24 napisał:

  Może ktoś w końcu zainteresuje się ciągłym brakiem oświetlenia w Sadkach i niebezpieczeństwem jakie za tym idzie.

  odpowiedz

  • 11 (13)

  zainteresowany, w dniu 01-12-2017 08:35:07 napisał:

  powiat prawie nic nie robi dla gminy sadki czas wyboru coraz blizej

  odpowiedz

  • -6 (22)

  Mieszkaniec gminy, w dniu 01-12-2017 10:34:05 napisał:

  Sama gmina dla siebie nic konkretnego nie robi,tylko zajmuje się świetlicami ich budową i wynajmem.To są główne priorytety przedwyborcze na chwile obecną..

  odpowiedz

  • 8 (22)

  MIESZKANIEC, w dniu 01-12-2017 10:41:46 napisał:

  a gliszczynski co robił 16lat to nie cztery i tak duzo zroiono

  odpowiedz

  • 18 (34)

  Grażyna, w dniu 01-12-2017 11:06:45 napisał:

  teraz przez 3 lata zrobiono więcej, niż przez 16 lal wcześniej, mimo, iż rada blokuje inwestycje, ostatnio np. szkoła za 2 miliony złotych

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 18 (32)

  zainteresowany, w dniu 01-12-2017 11:14:19 napisał:

  zgadzam sie z paniom grażynom wiele kasy pozyskano dla gminy

  odpowiedz

  • 19 (33)

  czy Jan Kominiak działa w interesie publicznym?, w dniu 01-12-2017 13:44:01 napisał:

  Panie Janie Kominiak, do pracy na rzecz gminy Sadki!!! czym się pan zajmuje? Czy takie są dla Pana priorytety? Dlatego jest pan radnym? Pozdrowienia dla zięcia i córki zatrudnionych w powiatowych instytucjach. Czy Jan Kominiak działa w interesie publicznym?

  odpowiedz

  • 22 (30)

  Jan3, w dniu 01-12-2017 16:25:17 napisał:

  Drogi są w opłakanym stanie...dziura na dziurze.Ulica Bohaterow zapomniana, rozjechana, bez pobocza.Pan Zarzycki niszczy ja jeszcze bardziej nie licząc się z mieszkańcami. Może radny Cebula wreszcie się tym zajmie!!!!!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -4 (14)

  Ewa, w dniu 03-12-2017 15:00:49 napisał:

  Co robi corka i ziec pana Kominiaka to ich sprawa nikomu nic do tego

  odpowiedz

  • 0 (4)

  xawerry, w dniu 04-12-2017 17:44:04 napisał:

  A Pana komendanta komisariatu przepisy mundurowe nie obowiązują?. Zimą krótki rękawek. A jak będzie interwencja, zdarzenie, to przecież inni pojadą ? U szarego policjanta wszystko się widzi, tylko dyscyplinarka.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Mieszkaniec, w dniu 05-12-2017 18:56:05 napisał:

  Konflikt między Łodzią a Anielinami powstał gdy nastały nowe rządy w gminie i w Anielinach bo dotychczas od kilkudziesięciu lat nie było żadnych problemów.Skłócić ludzi jest bardzo łatwo, jak już wiadomo nawet szkoła dla rządów w Anielinach jest utrapieniem,Pan radny nawet nie potrafi się zmusić do przyjścia na uroczystości jakie się w niej odbywają i to jest w porządku już nie wspomnę o zainteresowaniu się potrzebami tej szkoły.Inni podziwiają a Pan radny????????

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Meble kuchenne
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
ŁAZIENKI
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)