Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:

09 sierpnia 2022

"Wakacje z kryminałem...". Dzieci poznały serię książek detektywistycznych

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

Za nami pierwszy dzień zajęć wakacyjnych dla dzieci. Dzisiaj spotkaliśmy# się ze starszą grupą. W tym roku postanowiłyśmy przybliżyć uczestnikom serię książek "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai", napisanych przez Martina Widmarka.

Spotkanie Zaczęliśmy od krótkich rozmów zapoznawczych. Wszyscy starali się dowiedzieć się jak najwięcej o sobie. Przepytywani przez bibliotekarkę udowodnili, że dobrze się poznali.

Po takim wprowadzeniu chwilę porozmawialiśmy o książce "Tajemnica biblioteki". Staraliśmy się określić jaki powinien być detektyw, mówiliśmy o bohaterach historii. Następnie przyszła kolej na pracę plastyczną. Każde dziecko wykonało rysunek innego uczestnika spotkania oraz nadało mu pseudonim. Pozostali odgadywali, kogo przedstawiały rysunki.

Największą atrakcją było poszukiwanie kolejnych książek w wypożyczalni. Dzieci odczytywały wskazówki zbierając coraz więcej woluminów. Złożyły ukryte w nich hasło i w ten sposób zdobyły tajemniczą księgę "Wakacje z kryminałem". Jak się okazało, sami będą musieli ją uzupełniać podczas kolejnych spotkań.

Pozostały czas spędziliśmy na lepieniu z plasteliny oraz wyklejaniu kolorowych obrazków. Nie zabrakło odrobiny ruchu. I chociaż miejsca nie mieliśmy dużo, to zabawa w rzeźbiarza była bardzo udana.

Materiał: Monika Mitek / GBP w Sadkach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)