Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:

11 sierpnia 2022

Wakacyjne zajęcia dla młodszych dzieci. W ruch poszły farby i pędzle

fot. RBP w Sadkach

fot. RBP w Sadkach

We wtorek, 9 sierpnia przeprowadziłyśmy pierwsze zajęcia # wakacyjne dla młodszej grupy dzieci. W tym roku postanowiłyśmy stworzyć cykl zajęć z ulubiona bohaterką książek dla dzieci.

Bibliotekarka przeczytała uczestnikom zajęć książkę Anity Głowińskiej pt. "Kicia Kocia w bibliotece". Porozmawialiśmy zarówno o samej treści jak i o tym, w jaki sposób należy zachowywać się w bibliotece. Doszliśmy do wspólnego wniosku, że to nie tylko miejsce gdzie wypożycza się książki, ale także można uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach.

W kolejnej części spotkania w ruch poszły farby i pędzle. Powstało wiele pięknych obrazów, oczywiście nie zabrakło portretów głównej bohaterki naszego spotkania.

Na zakończenie przeszliśmy do tworzenia makiety ukazującej świat Kici Koci (oczywiście oczyma dzieci). Nie zabrakło na niej plaży, wody, stadniny koni i miejsca na piknik. Całość prezentowała się naprawdę pięknie.

materiał: Monika Mitek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)