Dziś mamy 27 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 listopada 2018

Warsztaty kulinarne w Minikowie. Krajna od Kuchni

fot. pow

fot. pow

W ramach projektu współpracy „Cztery pory roku na Krajnie”, realizowanego przez cztery Lokalne Grupy# Działania z terenu historycznej Krajny, Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zorganizowało kulinarne zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży pt. „Krajna od Kuchni”.

Celem spotkań jest promocja walorów kulturowych, w tym kulinarnych historycznej Krajny z wykorzystaniem atrakcyjnych form aktywności tj. warsztatów kulinarnych. Uczestnicy zdobędą ogólną wiedzę dotyczącą regionu, nabędą praktycznych umiejętności przygotowywania tradycyjnych potraw kuchni Krajny, jak również posiądą umiejętność rozpoznawania lokalnych produktów i ich związku z regionem, w którym żyją. Zajęcia odbyły się 22 listopada br. w Centrum Dziedzictwa Kulinarnego i Turystyki Wiejskiej w Minikowie. Młodzież przygotowywała tradycyjne produkty i potrawy z gęsiny i karpia. Część praktyczną poprzedził wykład z zakresu edukacji regionalnej „Tradycje kulinarne Krajny”.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu: Julia Sołdan, Paulina Gawrych, Sara Staszewska, Olga Kachelska, Nicola Nowak oraz Daniel Komorski.

Materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)