Dziś mamy 27 września 2023, środa, imieniny obchodzą:

29 września 2022

Warsztaty literaturoznawcze. „Poezja na wyciągnięcie ręki”

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

Dnia 26 września w ZSCKR w Samostrzelu dyrektor GBP w Sadkach #Joanna Brzozowska przeprowadziła dwa warsztaty literaturoznawcze. Odbyły się one w klasach III technikum rolniczego i weterynaryjnego.

Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z prezentacją „Poezja na wyciągnięcie ręki”, z której dowiedzieli się czym charakteryzuje się ballada romantyczna .Poznali również życiorys Adama Mickiewicza i krótkie streszczenie utworów zawartych w zbiorze „Ballady i romanse”. Następnie w każdej z klas wybrani uczniowie przeczytali balladę „Romantyczność”, będącą manifestem polskiego romantyzmu. Po wysłuchaniu i interpretacji tekstu ,wykonali mapę myśli oraz sprawdzili swoją wiedzę w przygotowanych przez bibliotekarkę zadaniach. Na zakończenie obie klasy rozwiązywały test ze znajomości Ballad i Romansów. Zwyciężczynią została Magdalena Nowak z klasy IIITW. Bardzo dziękuję pani wicedyrektor ZSCKR w Samostrzelu Ewie Makowskiej i pani Bernadetcie Sobierajskiej nauczycielce języka polskiego ,za możliwość przeprowadzenia zajęć.

Warsztaty zostały dofinansowane ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Materiał: Joanna Brzozowska / GBP w Sadkach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Otwarto nową siedzibę Archiwum Państwowego. Można zwiedzić gmach

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy, po kilkudziesięciu latach starań#, ma w końcu nową siedzibę!

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)