Dziś mamy 14 sierpnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

31 lipca 2020

Warsztaty w Gminnym Ośrodku Kultury. Uczestnicy tworzyli wieńce dożynkowe

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

28 lipca br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach odbyły się #warsztaty z tworzenia wieńców dożynkowych. Wszystkich przybyłych przywitała Dyrektor GOK – Iwona Biniak.

W pierwszej części warsztatów odbyło się seminarium pn. „Dożynki Krajeńskie” wygłoszone przez Panią Annę Sergott – kustosza Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią. Uczestnicy spotkania mieli możliwość poznania tradycji, zwyczajów, a także obrzędów związanych z dożynkami na ziemiach krajeńskich od czasów Mieszka I aż po czasy współczesne.
Z kolei drugą część (praktyczną) poprowadziła Pani Ewa Sapichowska – specjalistka od rękodzieła. Pani Ewa przedstawiła uczestnikom warsztatów podstawy z tworzenia wieńców dożynkowych, które później mieli możliwość przećwiczenia.

Warsztaty zostały dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”.

Materiał: A. Stałowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)