Dziś mamy 15 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

05 lutego 2020

Ważny dzień dla terytorialsów. Przysięgę na sztandar złoży ponad 160 ochotników

fot. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

fot. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

W sobotę 08 stycznia br. o godzinie 10.00 na terenie 2 pułku inżynieryjnego #w Inowrocławiu terytorialsi z projektu „Ferie w WOT” wypowiedzą słowa roty przysięgi wojskowej. Będzie to pierwsza przysięga kujawsko-pomorskich Terytorialsów zrealizowana w trybie szkolenia podstawowego projektu „Ferie w WOT” w inowrocławskim batalionie.

Ten ważny dla kujawsko-pomorskich Terytorialsów dzień rozpocznie się o godz. 10.00 na terenie 2 pułku inżynieryjnego przy ulicy Dworcowej 56 w Inowrocławiu. Przysięgę na sztandar 2 pułku inżynieryjnego złoży ponad 160 ochotników, którzy ukończą szkolenie podstawowe i rozpoczną tym samym 3-letni okres szkolenia. Oficjalną część uroczystości zakończy defilada pododdziałów 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po zakończeniu części oficjalnej, przybyli goście udadzą się na regionalny poczęstunek oraz grochówkę wojskową. Będzie to wyjątkowa okazja, aby porozmawiać z Terytorialsami o szkoleniu i wrażeniach, jakie im towarzyszyły. Dla młodzieży i dzieci przewidzieliśmy również atrakcje takie jak pokaz sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu 2 pułku inżynieryjnego i 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Składający przysięgę żołnierze TSW zasilą 82 batalion lekkiej piechoty w Inowrocławiu.

Obecnie w WOT służbę pełni ponad 24 000 żołnierzy, w tym ponad 21 000 ochotników. Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to poza Wojskami Lądowymi, Siłami Powietrznymi, Marynarką Wojenną oraz Wojskami Specjalnymi - piąty rodzaj sił zbrojnych. WOT jest formacją powszechną i ochotniczą, która jest budowana na najlepszych, polskich tradycjach niepodległościowych. Każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto przejdzie pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne, może zostać żołnierzem obrony terytorialnej.

Materiał: kpt. dr inż. Diana Warchocka Oficer Prasowy 8 Kujawsko-Pomorskiej  Brygada Obrony Terytorialnej

Oceń artykuł: 3 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (11)

  Kosiarz , w dniu 05-02-2020 14:48:06 napisał:

  Weźta idźta , porażka totalna

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Kama, w dniu 05-02-2020 15:15:00 napisał:

  Czyli to już było prawie miesiąc temu, czy ja nie umiem czytać 08 stycznia

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Obserwator, w dniu 05-02-2020 18:45:23 napisał:

  A za dwa miesiące im się znudzi , porobia foteczki panienki z karabinem i się zawina, szkoda kasy na tę pseudo formacje zolnierzykow, tylko zawodostwo lub służba zasadnicza

  odpowiedz

  • 0 (6)

  ehh, w dniu 05-02-2020 19:07:22 napisał:

  potrzebuję takich do przekopania ogródka

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Kabuz, w dniu 05-02-2020 23:02:01 napisał:

  Nie przekopią bo w.jedenej telefon na kiju z którego selfie robi a drugą muszą nogawki podwijać w spodniach.

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Jak, w dniu 05-02-2020 23:07:08 napisał:

  Prędzej czy później to jeb..ie bo kasa się skończy i upiredo..i się weekendowa zabawa w wojsko. Mi się to kojarzy z pewną organizacją z PRL. Pozdrawiam.

  odpowiedz

  • 0 (8)

  zzemerytzz, w dniu 06-02-2020 06:15:13 napisał:

  uwłaszczeni na narodowym majątku i ukradzionym oligarchowie okrągłostołowego układu, tzw. wyposażona w pałace lewica i sól tej ziemi folksdojcze będą w razie czego was bronić najskuteczniej z angelą na czele

  odpowiedz

  • 1 (3)

  pozdrawian, w dniu 06-02-2020 07:48:34 napisał:

  teraz w przysiędze, żołnierz nie przysiega bronic NARODU POLSKIEGO, tylko rzadu Rzeczypospolitej tzw. Judeopolonii. Poczytajcie o tej zmianie

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Oset, w dniu 06-02-2020 08:18:58 napisał:

  Pseudo armia pseudo rządu

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Ewa, w dniu 06-02-2020 15:12:58 napisał:

  Podczas działań bojowych gracie pełne

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Botox i wypełniacze
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Sprzedaż opon
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)