Dziś mamy 21 lipca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

09 kwietnia 2019

Weekend pełen niespodzianek. Z wizytą w muzeum archeologicznym

fot. powierzone

fot. powierzone

Za nami niesamowity weekend, pełen wrażeń i emocji związanych z poznawaniem greckiej kultury. W # sobotę uczniowie ZSP w Samostrzelu w ramach stażu zawodowego w Grecji zwiedzili Muzeum Archeologiczne w Salonikach, znajdujące się w centrum miasta.

Jest to jedno z największych muzeów w kraju i centralne muzeum północnej Grecji. Wystawa obejmuje unikalne dzieła sztuki od starożytnej Grecji, poczynając od prehistorii do późnego antyku. Najcenniejsze eksponaty tego muzeum, tak zwane skarby Werginy to przede wszystkim znaleziska z grobu Filipa II Macedońskiego, niesamowite ilości wyrobów ze złota i srebra – masek, wieńców, naszyjników, kolczyków i bransolet, wyrobów z kości słoniowej oraz brązu.

W niedzielę zwiedziliśmy najbardziej rozpoznawalną atrakcję turystyczną - Białą Wieżę. Powstała ona w XVI wieku z polecenia sułtana Sulejmana Wspaniałego. Początkowo była elementem fortyfikacji miejskiej, a także więzieniem i miejscem, w którym wymordowano janczarów w 1826 r. i dlatego nazywano ją także Krwawą Wieżą. W 1866 r. mury wokół Białej Wieży zostały rozebrane, natomiast w 1912 r. przemalowano ją na kolor biały jako symbol oczyszczenia podczas wojny bałkańskiej. Nazwa Biała Wieża pozostała do dziś, chociaż budowla ma kolor brązowy. Weekend spędzony pod znakiem rekreacji i odpoczynku był wypełniony wieloma informacjami i ciekawostkami, które pozostaną w pamięci uczniów na bardzo długo. 

materiał: Adam Wajer

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)