Wojewódzki etap olimpiady. Uczennice Staszica w pierwszej dziesiątce

fot. powierzone
Uczniowie Zespołu Szkół im. S. Staszica w # Nakle nad Notecią znaleźli się w pierwszej dziesiątce najlepszych szkół z województwa Kujawsko – Pomorskiego Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.
W skład zespołu drużyny ze Staszica wzięły udział: Natalia Kowalska z Technikum Rachunkowości oraz Kaja Eszer i Weronika Pokojska z Technikum Ekonomicznego.
W zmaganiach wzięło udział 21 najlepszych zespołów ze szkół średnich z województwa kujawsko-pomorskiego. Uczestnicy olimpiady mieli za zadanie rozwiązać test wielokrotnego wyboru, składający się z 25 pytań, na który mieli zaledwie 30 minut. O miejscu na podium decydowały zarówno zdobyte punkty, jak i czas.
Olimpiada tematycznie nawiązywała do zagadnień realizowanych w ramach projektu zajęć pozalekcyjnych pt. „Porwani przez ekonomię” finansowanych przez organ prowadzący szkołę – Powiat Nakielski.
Uczniów do Olimpiady przygotowały nauczycielki przedmiotów ekonomicznych Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz.
materiał: Grażyna Kinderman
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria







Czytaj również
- Ekonomiczny sukces uczennicy. Joanna finalistką konkursu
- III Licealny Konkurs Wiedzy o Atmosferze. Jagoda Jóźwicka zwyciężczynią
- Zwiedzili Gdynię i Gdańsk. Były "morskie" atrakcje
- Nowa pracownia matematyczna. Inwestycja w Przyszłość Uczniów
- "Cztery żywioły". X edycja konkursu przyrodniczo-ekologicznego
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)