Dziś mamy 24 listopada 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

27 października 2020

Wojsko w szpitalu zespolonym w Toruniu. Wsparcie działań antykryzysowych

fot. szer. Paulina Ozdowska

fot. szer. Paulina Ozdowska

Od pomiaru temperatury, pierwszego monitoringu dostępu do# placówek medycznych, transportu i rozładunku medykamentów, sprzętu oraz dowozu pacjentów na dializy, organizacji i wsparcia punktów poboru wymazów, dekontaminacji pomieszczeń poprzez logistyczne zaopatrzenie placówek samorządowych, szkół, ośrodków wsparcia dla seniorów i instytucji wojskowych – to przedstawiony w telegraficznym skrócie zakres działań żołnierzy 8. Kujawsko – Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Druga fala pandemii skutkuje zwiększoną liczbą wniosków o wsparcie działań przeciwkryzysowych samorządów, systemu ochrony zdrowia, służb sanitarnych, ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji przez Wojska Obrony Terytorialnej. Żołnierze 8.K-PBOT są obecni w 18 placówkach medycznych, wspierając szpitale, przychodnie i punkty wymazowe oraz tzw. drive thru, DPSach, Kujawsko – Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, Stacjach Sanitarno – Epidemiologicznych, Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszędzie tam, gdzie pojawia się oliwkowy beret, w znacznym stopniu odciążani są medycy oraz pracownicy, którzy mogą skupić się na swoich zadaniach.

Wnioski o wsparcie wojska to czasem jednorazowe działanie jak np. dekontaminacja pomieszczań, natomiast co raz częściej to wsparcie przybiera formę stałego nadzoru i ciągłego zaangażowania we wskazany obszar. I tak jest właśnie w sytuacji kujawsko – pomorskich terytorialsów skierowanych do pomocy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu. W systemie 24h służby, podzieleni na 3 zmiany, w 2 osobowe zespoły dbają o ciągłość dostaw butli z tlenem na terenie całego szpitala.

Każdego dnia w bezpośrednie przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się Covid-19 na obszarze Województwa Kujawsko - Pomorskiego zaangażowanych jest od 80 do 100 żołnierzy 8.K-PBOT.

Materiał: szer. Paulina Ozdowska - Rzecznik Prasowy 8.K-PBOT 

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    WKU, w dniu 28-10-2020 09:43:03 napisał:

    Dlaczego nie jest użyte wojsko tylko ściąga się ochotników to są przecież dodatkowe koszty

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Makijaż ślubny
Nowe stylizacje
Meble kuchenne
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)