Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2016

Womix grał w osłabieniu. Porażka po zaciętej walce

W sobotę 3 grudnia Womix na własnym parkiecie podejmował zespół Wilki Wilczyn. Podobnie jak w # pierwszej rundzie nakielanie przegrali 3:0. Mecz miał jednak zupełnie inny przebieg.

Jak pisaliśmy wcześniej, w pierwszej rundzie siatkarze NTS-u przegrali po zaciętej walce. Dzisiaj, osłabieni brakiem Macieja Tomczyńskiego, zawodnicy Womixu szansę na wygraną mieli tylko w 3. secie.

Po dobrym początku Nakło prowadziło 4:2 i 5:4. Udany atak ze środka Wilczyna doprowadził do remisu, a za chwilę goście prowadzili 5:8. Po czasie NTS poprawił grę zmniejszając stratę do 1 punktu (8:9). Wilki złapały jednak swój rytm gry prowadziły już 9:15. Mimo drugiej przerwy na żądanie Womix nie dał rady odmienić przebiegu tego seta (12:16, 12:20, 16:22) i przegrał 16:25.

W drugiej partii wyrównana gra toczyła się do stanu 8:8 i 12:10 dla Wilczyna. Od tego momentu goście zagrali wyśmienicie w polu zagrywki. W 7 kolejnych wygranych akcjach zagrali aż 3 asy serwisowe i dołożyli 2 bloki. Po tej serii NTS przegrywał 10:19. W końcówce nakielanie się przebudzili (17:23), ale seta przegrali do 17.

Trzeci set był bardzo zacięty. Od początku jednak Wilczyn prowadził 1-2 punktami aż do stanu 17:19. Dwa dobre ataki Kacpra Zielińskiego i błąd Wilków dały Womix-owi prowadzenie 20:19 i za chwilę 21:20. Błąd zagrywki, atak w aut i nieporozumienie w zespole sprawiły, że po trzech kolejnych akcjach Nakło przegrywało 21:23. Po czasie Wilczyn udanie zagrał blokiem i mimo, że było blisko nakielanie nie zdołali wygrać tego seta.

Womix NTS Trójka Nakło - LUKS Wilki Wilczyn 0:3 (16:25, 17:25, 22:25)

Womix: Wojciech Kozłowski, Tomasz Marach, Mateusz Wołowicz, Łukasz Blamowski, Karol Sowiński, Michał Górecki, Mateusz Kiersznicki oraz Adrian Giers, Kacper Zieliński, Jakub Czerwiński i Waldemar Wnuk.

Za tydzień nakielanie udają się na mecz wyjazdowy do Sulęcina, gdzie zmierzą się z tamtejszą Olimpią - obecnym liderem rozgrywek grupy 1. drugiej ligi.

materiał: NTS Trójka Nakło

Oceń artykuł: 101 81