Dziś mamy 24 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 stycznia 2020

Wsparcie dla rodzin z małymi dziećmi. Rusza drugi nabór wniosków!

fot. Andrzej Goiński

fot. Andrzej Goiński

W czwartek (9 stycznia) rusza drugi nabór wniosków w wojewódzkim projekcie „Aktywna #Mama, aktywny Tata” wspierającym rodziny z małymi dziećmi w łączeniu aktywności zawodowej z opieką nad nimi.

Pomoc w postaci wsparcia aktywizacyjnego i szkoleń oraz refundacji rocznych kosztów opieki nad maluchami do 3 roku życia – nawet 800 złotych miesięcznie w postaci voucherów na pokrycie kosztów żłobka lub wynagrodzenia niani – trafi do kolejnych pięciuset rodzin z regionu. Wnioski przyjmowane będą do 20 stycznia.

- Projekt „Aktywna Mama, aktywny Tata” cieszy się dużą popularnością. Nasza oferta pomocy dla młodych rodzin jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby społeczne. Przygotowaliśmy ją z myślą o ułatwieniu rodzicom powrotu na rynek pracy po przerwie w aktywności zawodowej. Z takiego wsparcia skorzystało już ponad pół tysiąca rodzin, wkrótce pomoc otrzyma kolejnych 500 rodziców – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Z refundacji kosztów opieki nad dzieckiem mogą skorzystać:
• osoby pracujące sprawujące opiekę nad dziećmi do lat 3 (w tym przebywające na urlopie macierzyńskim/rodzicielskim/wychowawczym),
• osoby bezrobotne pozostające poza rynkiem pracy ze względu na obowiązek opieki nad dziećmi do lat 3.

W ramach projektu „Aktywna Mama, aktywny Tata” uczestnicy mają możliwość skorzystania ze wsparcia w postaci refundacji kosztów opieki nad dzieckiem w formie:
• żłobka (w wysokości do 800 zł miesięcznie na okres do 12 miesięcy);
• niani (pokrycie kosztów wynagrodzenia w wysokości do 800 zł miesięcznie na okres do 12 miesięcy);
• klubu dziecięcego (w wysokości do 600 zł miesięcznie na okres do 12 miesięcy);
• opiekuna dziennego (pokrycie kosztów wynagrodzenia w wysokości do 600 zł miesięcznie na okres do 12 miesięcy).

Ponadto dla osób bezrobotnych przewidziano wsparcie aktywizacyjne i szkoleniowe wspomagające powrót na rynek pracy w formie:
• indywidualnego doradztwa zawodowego;
• poradnictwa zawodowego;
• poradnictwa psychologicznego;
• pośrednictwa pracy;
• szkoleń zawodowych;
• wsparcia specjalisty ds. aktywizacji.

Nabór wniosków rozpocznie się 9 stycznia i potrwa do 20 stycznia. Informacje o naborze wraz z niezbędnymi dokumentami znajdują się na stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu (jednostki organizacyjnej samorządu województwa). Informacje można uzyskać również pod numerami telefonu: 501 604 167 lub 56 657 14 70 wew. 21 i 11.

Wnioski można składać w miastach prezydenckich województwa, powiatowych centrach pomocy rodzinie oraz Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Toruniu.

Projekt „Aktywna Mama, aktywny Tata” jest koordynowany przez nasz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej i współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Całkowita wartość projektu to 12,9 mln złotych, a kwota dofinansowania z RPO wynosi prawie 12,3 mln złotych. Więcej informacji na stronie ROPS.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie geometrii kół
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Zabiegi dla panów
Modne aranżacje
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Konstrukcje stalowe
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)