Dziś mamy 25 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

03 września 2018

Wsparcie kształcenia zawodowego w szkołach powiatu. Wyposażono siedem pracowni

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzięki realizacji projektu pn. „Nowoczesna szkoła zawodowa – najlepszym wyborem”, # współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Powiat Nakielski zakupił nowoczesne wyposażenie aż do 7 pracowni kształcenia zawodowego w prowadzonych przez siebie szkołach.

Na salę logistyczną w nakielskim „Staszicu” przeznaczono niemal 53 tys. zł. Nowe komputery, a także system operacyjny, pakiet biurowy, drukarki laserowe czy oprogramowanie wspomagające gospodarkę magazynową to niezbędne narzędzia unowocześniające pracę w tej branży. Nie zapomniano również o wsparciu logistycznego asortymentu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie (ponad 60 tys. zł).

Ślusarze z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią będą wzbogacać swój warsztat dzięki m.in. zakupionym lutownicom, narzędziom ślusarskim i monterskim czy prasie hydraulicznej. Na sprzęt dla „Żeglugi” Powiat Nakielski przeznaczył ok. 45 tys. zł.

Ponad 167 tys. zł zainwestowano w pracownię gastronomiczną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu. Wagi techniczne, roboty kuchenne, zmywarka, stół roboczy, piec konwekcyjno-parowy czy okap to tylko niektóre z długiej listy nowego wyposażenia pracowni. Zaopatrzony został również warsztat gastronomiczny w Zespole u Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni (43 tys. zł) oraz w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Samostrzelu (przeszło 99 tys. zł).

Powiat Nakielski zagospodarował także pracownię przyszłych techników weterynarii uczących się w Zespole Szkół Ponadpodstaowywch w Samostrzelu. Kwota w wysokości 91 tys. zł została przeznaczona na specjalistyczne sprzęty takie jak ultrasonograf, analizator hematologiczny i biochemiczny, elektorkardiograf czy sonometr.

Łączna kwota inwestycji wyniosła 559.171,91 zł (dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 85 %  tj. aż 475.296,12 zł).

W ramach projektu udało się także zakupić wyposażenie do pracowni kształcenia zawodowego w zawodzie technik informatyk w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni na kwotę: 77.569,74 zł - realizatorem tego zadania jest partner projektu – Gmina Kcynia.

Nowocześnie wyposażone pracownie kształcenia zawodowego uwzględniające również potrzeby osób niepełnosprawnych już czekają na naszych uczniów!

materiał: Monika Oleś

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)