Dziś mamy 10 grudnia 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 listopada 2017

Wszystkich Świętych w gminie Sadki. Uroczystości na cmentarzach

fot. KM

fot. KM

1 listopada obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych. To szczególny czas, w którym swoje myśli i # modlitwy kierujemy w stronę tych, którzy odeszli i nie ma ich już wśród nas. Zgodnie z tradycją, na cmentarzach oraz w miejscach pamięci organizowane są uroczystości.

Nie inaczej było w gminie Sadki, gdzie na tamtejszych nekropoliach odprawiano msze za zmarłych połączone z żałobnymi procesjami. W kościele pw. św. Wojciecha o godzinie 13:00 odprawiona została uroczysta msza święta koncelebrowana, w której uczestniczyli ksiądz proboszcz Krzysztof Wiśniewski, wikariusz Michał Damazyn oraz gościnnie ojciec Zbigniew Ptak i ks. profesor Bogdan Czyżewski.

Po Eucharystii, na cmentarzu odbyło się nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych. Wierni, którzy licznie przybyli na cmentarze składali na grobach swoich bliskich wiązanki, kwiaty oraz zapalali znicze, aby uczcić pamięć o zmarłych.

Na zdjęciach cmentarze w Radziczu, Dębowie i Sadkach.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Czytniki kodów kreskowych
Kanapa
Drobne naprawy
Meble na wymiar: szafy przesuwne
SALON - ASPEN
Makijaż ślubny
Meble łazienkowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)