Dziś mamy 25 czerwca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
01 listopada 2017

Wszystkich Świętych w gminie Sadki. Uroczystości na cmentarzach

fot. KM

fot. KM

1 listopada obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych. To szczególny czas, w którym swoje myśli i # modlitwy kierujemy w stronę tych, którzy odeszli i nie ma ich już wśród nas. Zgodnie z tradycją, na cmentarzach oraz w miejscach pamięci organizowane są uroczystości.

Nie inaczej było w gminie Sadki, gdzie na tamtejszych nekropoliach odprawiano msze za zmarłych połączone z żałobnymi procesjami. W kościele pw. św. Wojciecha o godzinie 13:00 odprawiona została uroczysta msza święta koncelebrowana, w której uczestniczyli ksiądz proboszcz Krzysztof Wiśniewski, wikariusz Michał Damazyn oraz gościnnie ojciec Zbigniew Ptak i ks. profesor Bogdan Czyżewski.

Po Eucharystii, na cmentarzu odbyło się nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych. Wierni, którzy licznie przybyli na cmentarze składali na grobach swoich bliskich wiązanki, kwiaty oraz zapalali znicze, aby uczcić pamięć o zmarłych.

Na zdjęciach cmentarze w Radziczu, Dębowie i Sadkach.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Szafy przesuwne
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
PIZZA
SALON - ASPEN
Jadalnia / pokój dzienny
Fotopoduszka w kształcie serca
29,90PLN
Lipoliza injekcyjna
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)