Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 czerwca 2021

Wycieczka do Torunia. Uczniowie zgłębiali tajniki tego malowniczego miasta

fot. pow

fot. pow

Toruń- jedno z piękniejszych miast w naszym województwie było celem tegorocznej wycieczki klasy 7a, ze Szkoły Podstawowej w Sadkach.

Uczniowie wraz z wychowawcą p. Jolantą Krzemińską oraz p. Lucyną Tyrańską zwiedzili Twierdzę Fort IV wraz z przewodnikiem, Młyn Wiedzy, uczestniczyli w podchodach, ścieżce dojrzewania oraz zagłębiali tajniki tego malowniczego miasta pod okiem przewodnika na starówce. Korzystając ze sprzyjającej pogody uczestnicy wycieczki udali się w rejs statkiem po Wiśle. Kolejnym punktem programu były zajęcia j. angielskiego na świeżym powietrzu, przeprowadzone przez p. Dorotę Krzemińską. Wyjazd był doskonałą okazją do bezpośredniego obcowania zarówno z przyrodą, jak i obiektami kulturalnymi oraz doskonaleniem umiejętności językowych w niecodzienny sposób.

Materiał: Dorota Krzemińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)