Dziś mamy 16 lutego 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

11 lutego 2020

Wygraj wycieczkę do parku krajobrazowego. Oferta dla szkół

fot. Mikołaj Kuras

fot. Mikołaj Kuras

Nagraj film, napisz list, przygotuj pracę plastyczną i weź udział w konkursach przygotowanych# przez parki krajobrazowe. Do wygrania jednodniowe bezpłatne wycieczki dla szkół połączone z zajęciami ekologicznymi. Czas na dostarczanie prac upływa 21 lutego.

- To kolejny już cykl atrakcyjnych wyjazdów do naszych parków krajobrazowych, które organizujemy z myślą o edukacji ekologicznej młodzieży oraz promocji najatrakcyjniejszych przyrodniczo miejsc w naszym regionie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Z wycieczek do ośmiu parków skorzystają czterdziestoosobowe grupy uczniów klas 1-8 szkół podstawowych wraz z opiekunami. Ofertę skierowaliśmy przede wszystkim do placówek edukacyjnych znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W konkursach mogą wziąć udział także szkoły z gmin sąsiednich województw, które znajdują się na obszarze parków krajobrazowych naszego regionu oraz Parku Narodowego Bory Tucholskie.

Zachęcamy do udziału w konkursach:

Brodnicki Park Krajobrazowy – „Ten kto pali byle czym, emituje smog i dym”
Zadanie konkursowe polega na nagraniu krótkiego (maksymalnie 5-minutowego) filmu, który zwraca uwagę na konieczność podejmowania działań antysmogowych.
Regulamin i formularze zgłoszeniowe dostępne tutaj.

• Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy – „Poznajemy polskie sowy”
Uczestnicy przygotują (indywidualnie lub zbiorowo) prace plastyczne (np. plakat, album, makieta) na temat gatunków sów występujących na terenie Polski.
Regulamin i formularze zgłoszeniowe dostępne tutaj.

• Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy – „Parku Krajobrazowego poznawanie przez bajkopisanie”
Uczniowie mają za zadanie przygotować pracę w formie bajki (komiks, książeczka - opowiadanie lub inscenizacja - nagranie wideo), która promuje przyrodę Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Technika pracy jest dowolna.
Regulamin i formularze zgłoszeniowe dostępne tutaj.

• Krajeński Park Krajobrazowy i Tucholski Park Krajobrazowy – „Najpiękniejszy list”
Zadaniem konkursowym jest napisanie listu do parku. Tematyka ma dotyczyć jego walorów przyrodniczych, historycznych i krajobrazowych. W liście należy zawrzeć informację o tym, w których miejscach w parku lubimy przebywać i dlaczego, które miejsca chcielibyśmy odwiedzić, co jest cennego w parku i dlaczego ochrona przyrody jest tak ważna.
Regulaminy i formularze zgłoszeniowe dostępne tutaj i tutaj.

• Nadgoplański Park Tysiąclecia w Kruszwicy – „Owady zapylające – kocham je”
Uczniowie przygotują prace dotyczące roli owadów zapylających w środowisku naturalnym. Forma prac jest dowolna: film, reportaż, prezentacja, książka, broszura, plakat, makieta, hotel dla owadów.
Regulamin i formularze zgłoszeniowe dostępne tutaj.

• Zespół Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą – „Zieloni”
Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu w formie plastycznej najbardziej interesujących miejsc, krajobrazu lub występujących na terenie parku roślin bądź zwierząt. Dodatkowo najładniejsze prace zostaną oprawione i wywieszone w siedzibie i ośrodkach dydaktycznych parku.
Regulamin i formularze zgłoszeniowe dostępne tutaj.

• Wdecki Park Krajobrazowy – „Moja szkoła tym się chlubi – na zielone stawia, na zielonym być lubi…”
Uczniowie mają za zadanie wykonać prezentację multimedialną (maksymalnie 20 slajdów) na temat działań szkoły, które promują postawy przyjazne środowisku oraz dzięki którym młodzi ludzie lepiej poznają otaczającą ich przyrodę.
Regulamin i formularze zgłoszeniowe dostępne tutaj.

Projekt realizowany jest przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz środków budżetu samorządu województwa.

W Kujawsko-Pomorskiem działa obecnie 8 parków krajobrazowych:
• Brodnicki Park Krajobrazowy,
• Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy,
• Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy,
• Krajeński Park Krajobrazowy,
• Nadgoplański Park Tysiąclecia,
• Tucholski Park Krajobrazowy,
• Wdecki Park Krajobrazowy,
• Zespół Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą (dawna nazwa: Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego), w skład którego wchodzą: Chełmiński park Krajobrazowy, Nadwiślański Pak Krajobrazowy oraz Park Krajobrazowy Góry Łosiowe.

Czas na dostarczenie prac konkursowych upływa 21 lutego 2020 roku.


Materiał: Beata Krzemińska - rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Lakiernictwo
Meble łazienkowe
Pokój dzienny/ jadalnia
Lipoliza injekcyjna
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)