Dziś mamy 16 lipca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
08 lipca 2018

Wyjątkowa msza święta w Sadkach. Powitano nowego proboszcza

foto: MM

foto: MM

8 lipca podczas niedzielnej mszy świętej, swoje pierwsze nabożeństwo w kościele pw. św. Wojciecha # w Sadkach odprawił nowy proboszcz parafii – ksiądz Witold Korowajczyk.

Decyzją biskupa ordynariusza Jana Tyrawy, ks. Witold Korowajczyk z parafii pw. św. Rocha w Złotowie został skierowany do parafii pw. św. Wojciecha w Sadkach, gdzie będzie pełnił funkcję proboszcza. Ks. Witold Korowajczyk urodził i uczył się w Szczecinku. Po ukończeniu szkoły średniej w swojej rodzinnej miejscowości, zdecydował się wstąpić do seminarium w Koszalinie

Zgromadzeni w świątyni wierni z niecierpliwością wyczekiwali pierwszego kazania ich nowego proboszcza - Odnoszę wrażenie, że najbardziej pamiętane są zawsze 2 kazania proboszcza. To pierwsze, bo wszyscy są ciekawi, co ksiądz powie i jak długo mówi oraz ostatnie, bo towarzyszą mu wielkie emocje. Dziś jest moje pierwsze kazanie i chciałbym odpowiedzieć na pytanie, skąd się znalazłem w Sadkach – miejscowości, o której istnieniu jeszcze kilkanaście lat temu nie miałem pojęcia, aż do momentu, kiedy dziekanat złotowski stał się częścią diecezji bydgoskiej. Od kilku lat przyszło mi jeździć do Warszawy, gdzie mieszka mój brat. Zawsze przejeżdżałem przez Sadki i zwracałem uwagę na kościół, który wyłania się spośród budynków. Zawsze miałem ochotę go zobaczyć, ale w pośpiechu życia nigdy nie miałem na to czasu, natomiast teraz będę miał go dużo, taką mam nadzieję. Będąc proboszczem parafii pw. św. Rocha w Złotowie, zawsze pragnąłem wrócić do parafii na wsi, gdzie jeszcze wcześniej pełniłem posługę kapłańską. Praca na wsi jest mi zdecydowanie bliższa. Mam też jedno pragnienie. Patrząc na moich poprzedników i dzieło, którego dokonano oraz na Was, marzę tylko o tym, by nie popsuć tego, co zostało tu zrobione. Jeżeli starczy mi sił, dołożę tu coś od siebie. Coś, co będzie efektem mojej pracy, modlitwy i starań. Proszę was tylko o cierpliwość, życzliwość i wyrozumiałość. Mam nadzieję, ze przy Waszej pomocy będę czuł się tutaj, jak u siebie w domu – zwrócił się do parafian ks. Witold Korowajczyk.

Nowy ksiądz zastąpi poprzedniego proboszcza parafii, ks. Krzysztofa Wiśniewskiego, który pożegnał się z parafianami 24 czerwca podczas uroczystej pożegnalnej mszy świętej.

Oceń artykuł: 6 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • -5 (21)

  SAD, w dniu 08-07-2018 22:23:02 napisał:

  A wójta nie było?

  odpowiedz

  • 2 (18)

  J23, w dniu 08-07-2018 23:01:00 napisał:

  Wyjątkowo chłodne przyjęcie nowego Proboszcza czy Sołtys jest na wczasach, a gdzie pozostali ????

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (11)

  Ktos, w dniu 09-07-2018 15:51:48 napisał:

  A dokąd zostal przeniesiony ksiadz. Krzysztof. Wisniewski. Moze macie informacje. Byl wikariuszem w. Szubinie w. Parafii. Andzeja. Boboli bardzo dobrym. Jezeli ktos ma informacje prosze nazwe miejscowoscic

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (8)

  Sadkowianka, w dniu 09-07-2018 17:09:47 napisał:

  Ks. KRZYSZTOF WISNIEWSKI jest proboszczem w Debowie

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ktos, w dniu 10-07-2018 21:52:41 napisał:

  A mozna blizej gdzie jest to. Debowo w jakiej gminie ????

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (0)

  Sadkowianka7838, w dniu 11-07-2018 22:02:45 napisał:

  Debowo jest oddalone od Sadek tylko 6 km

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stół rozkładany + 6 krzeseł
Lipoliza injekcyjna
Narożniki
STOŁY I KRZESŁA
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Masaż gorącymi kamieniami
Stół z blatem szklanym + krzesła
MEBLE MŁODZIEŻOWE
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)