Dziś mamy 18 września 2019, środa, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Wyjątkowe jubileusze. Na uroczystość przybyło liczne grono gości

fot. pow.

fot. pow.

W sobotę 18 maja 2019 roku w Gminnym Centrum Administracyjno-Kulturalnym w # Sadkach obchodziliśmy podwójny jubileusz: 30-lecie Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach oraz 25-lecie Zespołu Folklorystycznego Sadkowianie.

Tak zacne Jubileusze spowodowały nietypowe otwarcie uroczystości – był to polonez w wykonaniu zespołu Sadkowianie.

Dyrektor GOK Iwona Biniak powitała gości wśród których byli m.in. Posłanka na Sejm RP Ewa Kozanecka, Starosta Nakielski Tadeusz Sobol, Wójt Gminy Sadki Dariusz Gryniewicz, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Sadki Andrzej Bilicki, Radni Gminy Sadki, dyrektorzy placówek kulturalnych i oświatowych, kierownicy referatów UG w Sadkach, byli pracownicy sadkowskiego domu kultury.

W czasie uroczystości zostały przedstawione historie „jubilatów” w formie prezentacji multimedialnej.  Ważnym elementem były podziękowania dla dyrektora i pracowników GOKu oraz Sadkowian. Wieczór obfitował w występy artystyczne. Bogaty program zaprezentował (w kilku wejściach) Zespół Sadkowianie, który przedstawił materiał m.in. z płyty „Pieśni krajeńskie wg Kolberga”.

Licznie przybyła publiczność mogła wysłuchać utworów tj. „Ziemio nasza, ziemio”, „Witajże Kasiu droga”, „Zielony laseczek”. Na scenie wystąpiły również solistka Sandra Frydrychowicz, Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Jabłoneczka, ZPiT Krajna.

W finale wszystkie zespoły folklorystyczne wykonały pieśń „Posłała mnie matka”. Po tej bardzo bogatej części uroczystości wszyscy na niej obecni zostali zaproszeni na tort ufundowany przez sołectwo Sadki.

materiał: Instruktor GOK - Natalia Gorzynska-Łuczyk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)