Dziś mamy 25 listopada 2020, środa, imieniny obchodzą:

21 maja 2020

Wypił, a potem wsiadł za kierownicę, łamiąc przy tym sądowy zakaz

Na słowa uznania zasługuje postawa obywatela, który ujął kompletnie pijanego kierowcę #citroena. Jak się szybko okazało, 69-latek miał też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz jego zachowanie oceni sąd.

Eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców jest jednym z priorytetów działań Policji. W działaniach tych mundurowi bywają wspierani przez obywateli, którzy zgłaszają, jaką trasą i jakim pojazdem porusza się nietrzeźwy. Zdarzają się również sytuacje, że obywatel ujmuje pijanego i na miejsce wzywa policję.

Tak właśnie było wczoraj (20.05.20). Przed godziną 19 dyżurny szubińskiego komisariatu został powiadomiony, że w jednej z wsi na terenie gminy, obywatel ujął pijanego kierowcę. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol.

Mundurowi zastali zgłaszającego, który oświadczył, że przemieszczał się trasą za citroenem. Auto jechało praktycznie całą szerokością drogi, dlatego zgłaszający szybko zaczął podejrzewać, że jego kierowca może być pijany. Mężczyzna bez chwili zastanowienia postanowił działać mając świadomość, że taki sposób jazdy jest dużym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Zatrzymał citroena, a kiedy po otwarciu drzwi wyczuł alkohol i zauważył zamroczonego nim kierowcę,  natychmiast zabrał mu kluczyki, a dopiero później zadzwonił po patrol policji.

Ledwie trzymający się na nogach 69-letni kierowca został przekazany mundurowym, którzy sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że miał on w organizmie aż 2,5 promila alkoholu. To jednak nie wszystko. Wkrótce wyszło też na jaw, że mieszkaniec szubińskiej gminy ma dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W najbliższych dniach kierowca citroena ponownie spotka się z mundurowymi i usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu. 69-latkowi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Jest to kolejne obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy na terenie powiatu nakielskiego. I kolejny dowód na to, że mieszkańcom tak samo jak i mundurowym zależy na bezpieczeństwie uczestników ruchu, czego dowodem może być właśnie zasługująca na słowa uznania postawa zgłaszającego.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)