Dziś mamy 13 grudnia 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

04 marca 2018

Wyremontowany zostanie tylko odcinek drogi. Na całość brakuje pieniędzy

fot. MS

fot. MS

W powiecie nakielskim stan wielu dróg pozostawia wiele do życzenia. Jedną z nich jest #droga powiatowa na odcinku Sadki-Radzicz, na której pojawia się problem z nierówną nawierzchnią.

Droga powiatowa z Sadek do Radzicza ma zaniżone pobocza, wykruszenia po bokach drogi oraz liczne dziury. To wszystko obniża komfort i bezpieczeństwo jazdy samochodem. Mieszkańcy Radzicza są niezadowoleni ze stanu drogi. Problem trwa już kilka lat. Sołtys Radzicza Ewa Malak kolejny już raz wspomniała o tej kwestii na sesji sadkowskiej rady. - Obiecywano, że naprawiana będzie trasa Sadki – Liszkówko i że środki są zabezpieczone, jednak teraz okazało się, że pieniędzy starczy tylko na niecałe 5 km. O ile się nie mylę 4,2 km od Sadek w kierunku Radzicza. – mówiła sołtys.  

Owszem, w lutym na przebudowę drogi ogłoszono przetarg. Naprawiany będzie odcinek ok. 4 km od skrzyżowania z drogą krajową nr 10 w Sadkach. Wykonawcą robót została firma Redon Nakło. Termin zakończenia prac minie 31 października 2018 r. Koszt całej inwestycji wyniesie 3,5 mln zł. Przebudowa trasy polegać będzie na poszerzeniu jezdni do 5,5 m oraz położeniu nowej nawierzchni z betonu asfaltowego. Dodatkowo w Sadkach zostanie wyremontowany istniejący chodnik i wybudowany nowy odcinek. - Co ważne, na całej długości remontowanej drogi zostaną wykonane zjazdy oraz odtworzone rowy – informuje Bartosz Musiał z Zarządu Dróg Powiatowych w Nakle nad Notecią. - Jednak ze względu na brak środków zostanie przebudowana tylko fragment trasy. Pozostała część będzie przebudowana w następnych latach, a zakres prac zależny jest od dostępnych środków zabezpieczonych w budżecie powiatu oraz wysokości dofinansowania z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, o które ZDP będzie się ubiegać. Ubytki w nawierzchni na trasie nieobjętej remontem (kierunek Sadki – Radzicz – Liszkówko) będą uzupełniane na bieżąco. – dodaje.

Oceń artykuł: 2 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (12)

  Mieszkaniec, w dniu 04-03-2018 18:23:31 napisał:

  To chyba żart od 10 cztery kilometry a co jest tam złego koszmar zaczyna się za sadkami

  odpowiedz

  • 5 (13)

  Kama, w dniu 04-03-2018 20:17:54 napisał:

  Zapraszam do miejscowości Studzienki-Wislawica, gdzie nie ma w ogóle asfaltu, a dziury są takie, że już nie da się normalnie przejechać.

  odpowiedz

  • 8 (18)

  Toro, w dniu 04-03-2018 22:08:53 napisał:

  Na drogi,szpitale,szkoły itd , brakuje pieniędzy,natomiast nigdy jeszcze nie zdarzyło się aby zabrakło dla kleru katolickiego na ich świecące pustkami miejsca kultu. Zatem sprawa jest prosta , mniej dla kleru, więcej dla mieszkańców.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Mieszkanka , w dniu 05-03-2018 17:52:08 napisał:

  Jakiś żart.Mamy zacząć protestować żeby zauważono jak niebezpiecznie jest w samej wsi Radzicz.Droga miejscami jest tak zniszczona brak chodnika to kolejny problem.Nie mowie juz o drodze Radzicz Liszkowko tam jest dramat.No cóż ale Sadki muszą mieć nowa nawierzchnie chociaż tej nic nie brakuje!!

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Desperat, w dniu 06-03-2018 06:38:41 napisał:

  To chyba żart niech tylko spróbują w radziczu nic nie zrobić a będzie blokada drogi

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Pokój dzienny/ jadalnia
MEBLE PIOTR PASIEKA
Żel UV 5ml
7,50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)