Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

04 maja 2018

Wysoki poziom konkursu z języka niemieckiego. Uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami

fot. powierzone

fot. powierzone

27 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią odbył się # Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla klas 7 „Ich spreche Deutch”.

Do konkursu zgłosiło się 6 szkół: Potulice, Sadki, Olszewka oraz z Nakła ZSP nr 4, SP nr 2 i ZSP nr 3. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie zainteresowań językiem niemieckim, motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności mówienia w języku obcym, ale także walka ze stresem w wypowiedziach publicznych.

Wszyscy uczniowie ustnie odpowiadali przed komisją konkursową oraz pozostałymi uczniami. Zadaniem ich było przedstawienie się w języku niemieckim, zareagowanie w różnych sytuacjach życia codziennego oraz dłuższa wypowiedź na wylosowany temat. Wszyscy uczestnicy, którzy wzięli udział w konkursie zaprezentowali wysoki i wyrównany poziom. Jednak największą wiedzą i umiejętnościami językowymi wykazali się uczniowie:

I miejsce: Julia Sudoł – ZSP nr 4 Nakło
II miejsce: Oliwia Żywicka – ZSP nr3 Nakło
III miejsce: Maria Liedke – NSP Olszewka

Wyróżnienia otrzymali:
Zuzanna Gamalska- ZSP nr 3 Nakło
Marta Cynarzewska – NSP Olszewka
Maciej Kraiński – ZSP Potulice

Nagrody główne zostały ufundowane przez Stowarzyszenie „Razem dla Trójki”, a wręczyła je zwycięzcom Dyrektor ZSP nr 3 pani Halina Lubiszewska.

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz zapraszamy do wzięcia udziału w tymże konkursie w przyszłym roku.

materiał: ZSP nr 3

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szafy przesuwne
Siłownia
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Usta - powiekszanie
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)