Wysokie lokaty licealistów. Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego

fot. pow.
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława# Krzywoustego od wielu lat biorą udział w konkursie języka niemieckiego DEUTSCHFREUND.
Do jesiennej edycji zmagań przystąpiło 38 uczestników z I LO. Zadaniem licealistów było rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru w dwóch kategoriach: test dla klas pierwszych oraz dla klas drugich, trzecich i czwartych. Ogólnopolski konkurs Deutschfreund wymaga od ucznia wykazania się bardzo szeroką wiedzą i umiejętnościami wykraczającymi poza podstawę. Jest dedykowany również nauczycielom języka niemieckiego jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, rozbudzania zainteresowań oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala zarówno diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty.
Klasyfikacja wyników przebiega na płaszczyźnie ogólnopolskiej oraz wojewódzkiej. Najwyższą lokatę i tytuł laureata zdobył Bartosz Odor. Uczeń klasy IV angielsko-geograficznej zajął I miejsce w województwie kujawsko–pomorskim oraz 7. lokatę w kraju. Zwycięzca otrzymał nagrodę rzeczową – bon o wartości 300 zł.
Najwyższe lokaty w I Liceum Ogólnokształcącym uzyskali:
Bartosz Odor – I miejsce w województwie oraz 7. lokata w kraju / klasa 4 ag – nauczycielka Katarzyna Łapińska;
Nadia Wiśniewska – I miejsce w województwie oraz w 91. w kraju / klasa II bchB – nauczycielka Joanna Palka;
Alicja Urbańska – III miejsce w województwie / klasa I ab – nauczycielka Joanna Palka.
Materiał: Joanna Palka
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Ekonomiczny sukces uczennicy. Joanna finalistką konkursu
- III Licealny Konkurs Wiedzy o Atmosferze. Jagoda Jóźwicka zwyciężczynią
- Zwiedzili Gdynię i Gdańsk. Były "morskie" atrakcje
- Nowa pracownia matematyczna. Inwestycja w Przyszłość Uczniów
- "Cztery żywioły". X edycja konkursu przyrodniczo-ekologicznego
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)