Dziś mamy 17 lipca 2019, środa, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2019

X edycja Turnieju Wsi przeszła do historii. Gospodarze nie dali szans rywalom

fot. MM

fot. MM

Świetna zabawa i sportowa rywalizacja – tak w skrócie można opisać ostatni Turniej Sołectw gminy Sadki.# W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 10 wsi, które do samego końca walczyły o zajęcie jak najwyższego miejsca.

Przybyłe reprezentacje sołectw oraz mieszkańców uczestniczących w imprezie powitali dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Iwona Biniak oraz wójt gminy Sadki Dariusz Gryniewicz. Chwilę później rozpoczęła się pierwsza konkurencja polegająca na zareklamowaniu poszczególnej miejscowości oraz zachęceniu do jej odwiedzenia. Forma prezentacji była dowolna, a sołectwa przygotowały na tę okazję specjalne wierszyki, piosenki, a nawet kabaretowe występy.

Dalsza część rywalizacji przeniosła się na boisko sportowe, gdzie uczestnicy musieli zmierzyć się z wieloma wymyślnymi konkurencjami pod presją czasu – slalom z taczką przy założonych alko-goglach, spacer w kaloszach z jajkiem na łyżce oraz wymagająca współpracy na wysokim poziomie przeprawa na nartach – te konkurencje przysporzyły zarówno zawodnikom, jak i obserwatorom sporo śmiechu i emocji.

Kolejna konkurencja przeniosła się na dmuchany tor przeszkód, który jak się okazało – nie był taki łatwy do pokonania, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Ostatnie zadanie było czysto siłowe i polegało na klasycznym przeciąganiu liny. Po zsumowaniu punktów zdobytych przez sołectwa w poszczególnych konkurencjach poznaliśmy zwycięzcę Turnieju Sołectw, którym okazały się Sadki. O pozostałe dwa miejsca na podium musiały powalczyć jeszcze 4 sołectwa, które uzyskały identyczną liczbę punktów – Liszkówko, Bnin, Radzicz oraz Samostrzel. W tym celu każda z drużyn wytypowała jedną osobę do udziału w konkurencji dodatkowej (ponownie dmuchany tor przeszkód). Po chwili wszystko było już jasne i poznaliśmy końcową klasyfikację, którą prezentujemy Państwu poniżej:
1. Sadki (24 pkt – czek w wysokości 1 tys. zł)
2. Liszkówko (19 pkt – czek w wysokości 700 zł)
3. Samostrzel (18 pkt) – czek w wysokości 500 zł)
4. Bnin (17 pkt) – (czek w wysokości 200 zł)
5. Radzicz (16 pkt) – (czek w wysokości 200 zł)
6. Kraczki (13 pkt) – (czek w wysokości 200 zł)
7. Anieliny oraz Łodzia (10 pkt) – (czeki w wysokości 200 zł)
9. Dębowo (8 pkt) – (czek w wysokości 200 zł)
10. Śmielin (10 pkt) – (czek w wysokości 200 zł)

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska w składzie: Radosław Hyży, Agata Zwierzchowska-Pilarczyk, Alicja Stałowska oraz Natalia Gorzyńska-Łuczyk. Pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody wręczali uczestnikom wójt Dariusz Gryniewicz oraz posłanka na Sejm RP Ewa Kozanecka. Po ogłoszeniu wyników, przyszedł czas na taneczną zabawę, którą rozkręciła Kapela Podwórkowa „Z Kopyta”. Całej imprezie towarzyszyły liczne stoiska gastronomiczne oraz atrakcje skierowane głównie dla najmłodszych uczestników wydarzenia.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  Jano, w dniu 16-06-2019 20:18:15 napisał:

  Brawo Liszkówko

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Anonim, w dniu 17-06-2019 15:14:53 napisał:

  Gratulacje dla drużyny z sołectwa Łodzia.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Samostrzelanka 9783, w dniu 17-06-2019 15:31:59 napisał:

  Brawo Samostrzel!! super drużyna

  odpowiedz

  • 3 (3)

  zc, w dniu 17-06-2019 16:05:01 napisał:

  tak dalej tym razem było trochę ale drugie miejsce brawo;;;

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Mieszkaniec, w dniu 17-06-2019 16:09:04 napisał:

  Brawo Łodzia

  odpowiedz

  • -3 (7)

  Janek, w dniu 17-06-2019 18:03:27 napisał:

  "Gospodarze nie dali szans rywalom".... Myślę, że każda z drużyn biorących udział może potwierdzić, że "gospodarze" byli faworyzowani przez sędziów i to już nie chodzi o ta wygraną, bo liczy się dobra zabawa. Jednak takie sytuacje jaki miały miejsce burzą trochę atmosferę rywalizacji fairplay... szkoda

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Botox
Budowa stanu surowego
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)