Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2019

X edycja Turnieju Wsi przeszła do historii. Gospodarze nie dali szans rywalom

fot. MM

fot. MM

Świetna zabawa i sportowa rywalizacja – tak w skrócie można opisać ostatni Turniej Sołectw gminy Sadki.# W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 10 wsi, które do samego końca walczyły o zajęcie jak najwyższego miejsca.

Przybyłe reprezentacje sołectw oraz mieszkańców uczestniczących w imprezie powitali dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Iwona Biniak oraz wójt gminy Sadki Dariusz Gryniewicz. Chwilę później rozpoczęła się pierwsza konkurencja polegająca na zareklamowaniu poszczególnej miejscowości oraz zachęceniu do jej odwiedzenia. Forma prezentacji była dowolna, a sołectwa przygotowały na tę okazję specjalne wierszyki, piosenki, a nawet kabaretowe występy.

Dalsza część rywalizacji przeniosła się na boisko sportowe, gdzie uczestnicy musieli zmierzyć się z wieloma wymyślnymi konkurencjami pod presją czasu – slalom z taczką przy założonych alko-goglach, spacer w kaloszach z jajkiem na łyżce oraz wymagająca współpracy na wysokim poziomie przeprawa na nartach – te konkurencje przysporzyły zarówno zawodnikom, jak i obserwatorom sporo śmiechu i emocji.

Kolejna konkurencja przeniosła się na dmuchany tor przeszkód, który jak się okazało – nie był taki łatwy do pokonania, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Ostatnie zadanie było czysto siłowe i polegało na klasycznym przeciąganiu liny. Po zsumowaniu punktów zdobytych przez sołectwa w poszczególnych konkurencjach poznaliśmy zwycięzcę Turnieju Sołectw, którym okazały się Sadki. O pozostałe dwa miejsca na podium musiały powalczyć jeszcze 4 sołectwa, które uzyskały identyczną liczbę punktów – Liszkówko, Bnin, Radzicz oraz Samostrzel. W tym celu każda z drużyn wytypowała jedną osobę do udziału w konkurencji dodatkowej (ponownie dmuchany tor przeszkód). Po chwili wszystko było już jasne i poznaliśmy końcową klasyfikację, którą prezentujemy Państwu poniżej:
1. Sadki (24 pkt – czek w wysokości 1 tys. zł)
2. Liszkówko (19 pkt – czek w wysokości 700 zł)
3. Samostrzel (18 pkt) – czek w wysokości 500 zł)
4. Bnin (17 pkt) – (czek w wysokości 200 zł)
5. Radzicz (16 pkt) – (czek w wysokości 200 zł)
6. Kraczki (13 pkt) – (czek w wysokości 200 zł)
7. Anieliny oraz Łodzia (10 pkt) – (czeki w wysokości 200 zł)
9. Dębowo (8 pkt) – (czek w wysokości 200 zł)
10. Śmielin (10 pkt) – (czek w wysokości 200 zł)

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska w składzie: Radosław Hyży, Agata Zwierzchowska-Pilarczyk, Alicja Stałowska oraz Natalia Gorzyńska-Łuczyk. Pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody wręczali uczestnikom wójt Dariusz Gryniewicz oraz posłanka na Sejm RP Ewa Kozanecka. Po ogłoszeniu wyników, przyszedł czas na taneczną zabawę, którą rozkręciła Kapela Podwórkowa „Z Kopyta”. Całej imprezie towarzyszyły liczne stoiska gastronomiczne oraz atrakcje skierowane głównie dla najmłodszych uczestników wydarzenia.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  Jano, w dniu 16-06-2019 20:18:15 napisał:

  Brawo Liszkówko

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Anonim, w dniu 17-06-2019 15:14:53 napisał:

  Gratulacje dla drużyny z sołectwa Łodzia.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Samostrzelanka 9783, w dniu 17-06-2019 15:31:59 napisał:

  Brawo Samostrzel!! super drużyna

  odpowiedz

  • 3 (3)

  zc, w dniu 17-06-2019 16:05:01 napisał:

  tak dalej tym razem było trochę ale drugie miejsce brawo;;;

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Mieszkaniec, w dniu 17-06-2019 16:09:04 napisał:

  Brawo Łodzia

  odpowiedz

  • -3 (7)

  Janek, w dniu 17-06-2019 18:03:27 napisał:

  "Gospodarze nie dali szans rywalom".... Myślę, że każda z drużyn biorących udział może potwierdzić, że "gospodarze" byli faworyzowani przez sędziów i to już nie chodzi o ta wygraną, bo liczy się dobra zabawa. Jednak takie sytuacje jaki miały miejsce burzą trochę atmosferę rywalizacji fairplay... szkoda

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Budowa domu pod klucz
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szafy przesuwne
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)