Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2019

X edycja Turnieju Wsi przeszła do historii. Gospodarze nie dali szans rywalom

fot. MM

fot. MM

Świetna zabawa i sportowa rywalizacja – tak w skrócie można opisać ostatni Turniej Sołectw gminy Sadki.# W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 10 wsi, które do samego końca walczyły o zajęcie jak najwyższego miejsca.

Przybyłe reprezentacje sołectw oraz mieszkańców uczestniczących w imprezie powitali dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Iwona Biniak oraz wójt gminy Sadki Dariusz Gryniewicz. Chwilę później rozpoczęła się pierwsza konkurencja polegająca na zareklamowaniu poszczególnej miejscowości oraz zachęceniu do jej odwiedzenia. Forma prezentacji była dowolna, a sołectwa przygotowały na tę okazję specjalne wierszyki, piosenki, a nawet kabaretowe występy.

Dalsza część rywalizacji przeniosła się na boisko sportowe, gdzie uczestnicy musieli zmierzyć się z wieloma wymyślnymi konkurencjami pod presją czasu – slalom z taczką przy założonych alko-goglach, spacer w kaloszach z jajkiem na łyżce oraz wymagająca współpracy na wysokim poziomie przeprawa na nartach – te konkurencje przysporzyły zarówno zawodnikom, jak i obserwatorom sporo śmiechu i emocji.

Kolejna konkurencja przeniosła się na dmuchany tor przeszkód, który jak się okazało – nie był taki łatwy do pokonania, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Ostatnie zadanie było czysto siłowe i polegało na klasycznym przeciąganiu liny. Po zsumowaniu punktów zdobytych przez sołectwa w poszczególnych konkurencjach poznaliśmy zwycięzcę Turnieju Sołectw, którym okazały się Sadki. O pozostałe dwa miejsca na podium musiały powalczyć jeszcze 4 sołectwa, które uzyskały identyczną liczbę punktów – Liszkówko, Bnin, Radzicz oraz Samostrzel. W tym celu każda z drużyn wytypowała jedną osobę do udziału w konkurencji dodatkowej (ponownie dmuchany tor przeszkód). Po chwili wszystko było już jasne i poznaliśmy końcową klasyfikację, którą prezentujemy Państwu poniżej:
1. Sadki (24 pkt – czek w wysokości 1 tys. zł)
2. Liszkówko (19 pkt – czek w wysokości 700 zł)
3. Samostrzel (18 pkt) – czek w wysokości 500 zł)
4. Bnin (17 pkt) – (czek w wysokości 200 zł)
5. Radzicz (16 pkt) – (czek w wysokości 200 zł)
6. Kraczki (13 pkt) – (czek w wysokości 200 zł)
7. Anieliny oraz Łodzia (10 pkt) – (czeki w wysokości 200 zł)
9. Dębowo (8 pkt) – (czek w wysokości 200 zł)
10. Śmielin (10 pkt) – (czek w wysokości 200 zł)

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska w składzie: Radosław Hyży, Agata Zwierzchowska-Pilarczyk, Alicja Stałowska oraz Natalia Gorzyńska-Łuczyk. Pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody wręczali uczestnikom wójt Dariusz Gryniewicz oraz posłanka na Sejm RP Ewa Kozanecka. Po ogłoszeniu wyników, przyszedł czas na taneczną zabawę, którą rozkręciła Kapela Podwórkowa „Z Kopyta”. Całej imprezie towarzyszyły liczne stoiska gastronomiczne oraz atrakcje skierowane głównie dla najmłodszych uczestników wydarzenia.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  Jano, w dniu 16-06-2019 20:18:15 napisał:

  Brawo Liszkówko

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Anonim, w dniu 17-06-2019 15:14:53 napisał:

  Gratulacje dla drużyny z sołectwa Łodzia.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Samostrzelanka 9783, w dniu 17-06-2019 15:31:59 napisał:

  Brawo Samostrzel!! super drużyna

  odpowiedz

  • 3 (3)

  zc, w dniu 17-06-2019 16:05:01 napisał:

  tak dalej tym razem było trochę ale drugie miejsce brawo;;;

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Mieszkaniec, w dniu 17-06-2019 16:09:04 napisał:

  Brawo Łodzia

  odpowiedz

  • -3 (7)

  Janek, w dniu 17-06-2019 18:03:27 napisał:

  "Gospodarze nie dali szans rywalom".... Myślę, że każda z drużyn biorących udział może potwierdzić, że "gospodarze" byli faworyzowani przez sędziów i to już nie chodzi o ta wygraną, bo liczy się dobra zabawa. Jednak takie sytuacje jaki miały miejsce burzą trochę atmosferę rywalizacji fairplay... szkoda

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Lipoliza injekcyjna
Sprzedaż opon
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Bon upominkowy
Wulkanizacja
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)