Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2019

ZSP zaprezentował się na Jarmarku Św. Wawrzyńca

fot.pow

fot.pow

Doroczna impreza plenerowa „Dla Krajny i Pałuk Wawrzyniec kucharzy”# odbyła się 2 czerwca 2019 r., a w jej ramach 16. Konkurs Dziedzictwa Kulinarnego „Smaki Krajny i Pałuk” oraz 11. Jarmark św. Wawrzyńca. Organizatorami są Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” oraz Muzeum Ziemi Krajeńskiej.

Na jarmarku zaprezentowały się szkoły, a wśród nich Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu. W godzinach 8:30 – 16:00 wychowankowie  i nauczyciele promowali kierunki kształcenia. Na stoisku zaprezentowano nauczane zawody.  Można było uzyskać wszelkie informacje na temat szkół branżowych. Kucharze przygotowali wypieki z okazji święta: ciasteczka oraz chlebki bananowe, na najmłodszych czekały balony, chętnym dzieciom uczennice malowały twarze. Trwa nabór do szkół ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych, chętnych serdecznie w nasze progi zapraszamy!

materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)