Dziś mamy 14 sierpnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

31 lipca 2020

Z książką przez Gminę Sadki. Rozpoczęto cykl spotkań

fot. Aneta Rózga

fot. Aneta Rózga

28 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadkach rozpoczęto cykl spotkań odbywających #się pod hasłem "Z książką przez Gminę Sadki".

Początkiem naszej rowerowej przygody było odwiedzenia sąsiadującego z Sadkami Samostrzela. Na miejscu wysłuchaliśmy ciekawostek o bohaterce książek Astrid Lindgren - Pippi Pończoszance, gdyż w tym roku świętuje swoje 75 urodziny, a nasza biblioteka została Ambasadorem Konkursu plastycznego związanego z przygodami piegowatej dziewczynki.
Na miejscu z zapałem zabraliśmy się do przygotowanych przez panie bibliotekarki zadań. Najpierw do rozwiązania była krzyżówka, a podpowiedzi zostały ukryte na terenie całego boiska. Następnie układaliśmy napis z wyciętych samodzielnie liter, a na końcu tego jakże ciekawego dnia każdy dostał do wybrania kolorowanki. Nie zabrakło również zajęć sportowych, wyścigów rzędów oraz ulubionego tańca Pippi - Polki. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał małą niespodziankę.

materiał: Aneta Rózga

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)