Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2019

"Z nurtem i pod prąd - po raz piąty". Dwudniowy spływ kajakowy

fot.pow

fot.pow

W dniach 31.05-01.06 Fundacja Staszica zorganizowała 2 dniowy spływ kajakowy po rzece Noteć# w ramach projektu "Z nurtem i pod prąd - po raz piąty" dofinansowany przez Powiat Nakielski.

 

Początek spływu odbył się z Przystani w Nakle. Po instruktażu przeprowadzonym przez ratowników z Koła Turystów Górskich im. Klimka Bachledy w Kcyni wyruszyliśmy w drogę. Mimo że dla niektórych był to pierwszy spływ kajakowy w życiu, to każdy sobie radził. Pierwszy przystanek był w Chobielinie. Tam pokonaliśmy kilkanaście metrów transportując kajaki drogą lądową. Po krótkiej przerwie ruszyliśmy dalej. Podczas trasy każdy ze sobą rozmawiał, nie pokazując oznak zmęczenia. Mimo lekkiego deszczu dotarliśmy do drugiej śluzy w Turze. Tam niestety musieliśmy zakończyć spływ, ponieważ pogoda nam nie dopisywała, a i pora już była późna. Po przewiezieniu sprzętów i uczestników do Zamościa rozłożyliśmy namioty. Trochę nam to zajęło, ale się udało. Kolejnym punktem naszego spływu było rozpalenie grilla, czekaliśmy na niego z niecierpliwością i nawet deszcz nam w tym nie przeszkodził. Noc spędziliśmy mile - rozmawiając ze sobą, śmiejąc się, niektórym nawet udało się oko zmrużyć.

W niedzielę słońca było niewiele, ale było bardzo ciepło już od samego rana. Zjedliśmy śniadanie, zwinęliśmy biwak i ruszyliśmy w drogę powrotną. Niedzielna trasa była już łatwiejsza, płynęliśmy z prądem. Wyszło potem słoneczko, które nas nie opuszczało do końca spływu. Opaleni i w komplecie dotarliśmy w niedzielnie południe na Przystań w Nakle, gdzie czekali na nas już rodzice wraz z jednym z dyrektorów szkoły, z której była większość uczestników, zresztą pan Dariusz Betscher, był z nami prawie cały czas. Tym sposobem pierwszy ze spływów Fundacji Staszica w Nakle w 2019 r. przeszedł do historii.

Koordynator projektu

Karolina Mielcarek

Zarząd Fundacji Staszica serdecznie dziękuje wszystkim tym, dzięki którym to przedsięwzięcie mogło się odbyć: Starostwu Powiatowemu w Nakle, Sołectwu Zamość, ratownikom z Koła Turystów Górskich im. Klimka Bachledy, dyrekcji i nauczycielom ZSP im. Staszica, firmie Mag-Travel, panu Zbigniewowi Przybylskiemu z Drążna, koordynatorowi i wolontariuszom Fundacji. 

materiał: Fundacja Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)