Dziś mamy 20 września 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

05 sierpnia 2020

Z wizytą u Sąsiada. Rowerami do Sadek

fot. Kamila Wełniak- Bohdanowicz

fot. Kamila Wełniak- Bohdanowicz

W środę, 29.07.2020 r. odbyły się# trzecie zajęcia wakacyjne zorganizowane przez Centrum Kształcenia w Dębowie dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Tego dnia uczestnicy pospieszyli z wizytą do pobliskich Sadek – sąsiada wsi Dębowo. Przejażdżka rowerami nie była długa, ale ciekawa i malownicza.

Na miejscu uczestników wycieczki powitał ksiądz proboszcz Witold Korowajczyk i sołtys Sadek – pani Hanna Czelińska.

Wycieczkowicze zwiedzili zabytkowy Kościół pod wezwaniem św. Wojciecha, poznali rys historyczny powstania kościoła i dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z świętym miejscem. Obejrzeli chór, najstarszą część kościoła, Izbę Pamięci utworzoną w 80-tą rocznicę Zbrodni Pomorskiej oraz kościelne podziemia.

Po zwiedzeniu jednego z najpiękniejszych kościołów w Polsce uczestnicy wycieczki skorzystali z poczęstunku przygotowanego dla nich przez panią sołtys, księdza proboszcza, Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach oraz panią Justynę Góra. Wspólnie przygotowany posiłek smakował wszystkim.

Wycieczkowicze wzięli też udział w zabawach integracyjnych w ogrodzie u księdza proboszcza a pani sołtys opowiedziała im o Sadkach.

Wycieczkę, pt. „Z wizytą u Sąsiada – rowerami do Sadek” przygotowała instruktor Kamila Wełniak- Bohdanowicz. Pomocą w zorganizowaniu wakacyjnej wycieczki służyły panie: Maria Bembnista, Daria Michalik, Lidia Kłosińska,, Justyna Góra i Aleksandra Pawlak. Udział brało 16 uczestników.

Serdecznie dziękuję w imieniu własnym a przede wszystkim uczestników za wszelką pomoc, zaangażowanie oraz gościnę.

Materiał: Kamila Wełniak- Bohdanowicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)