Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:

09 sierpnia 2022

Z wizytą w Gdańsku. Mieszkańcy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

Dnia 6 sierpnia 2022 roku nasi czytelnicy uczestniczyli w wycieczce# autokarowej do Gdańska. Ten dzień spędziliśmy w miłej atmosferze, a dopisująca nam pogoda tylko umocniła nasze pozytywne wrażenia.

Na miejscu spotkaliśmy się z dr Leszkiem Leśniewskim, który wcielił się dla nas w rolę przewodnika. Serdecznie dziękujemy! Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wejścia na Wieżę Widokową, która znajduje się na Wzgórzu Pachołek. Widoki jakie mogliśmy oglądać były po prostu magiczne. Panorama miasta na wszystkich zrobiła ogromne wrażenie. Następnie przeszliśmy do Parku Oliwskiego im. Adama Mickiewicza. W pięknym otoczeniu przyrody słuchaliśmy ciekawostek na temat tego miejsca. Będąc w Gdańsku Oliwie nie mogliśmy zrezygnować z wysłuchania koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej. Kolejnym celem naszej wycieczki był Jarmark św. Dominika. Z zainteresowaniem przechodziliśmy pomiędzy kolejnymi stoiskami, podziwiając wystawione rękodzieło. Ostatnim punktem naszego wyjazdu był półwysep Westerplatte na którym znajduje się Pomnik Obrońców Wybrzeża.

Wyjazd na pewno zaliczamy do udanych. Wszyscy wróciliśmy zmęczeni i bardzo zadowoleni.

Materiał: Monika Mitek / GBP w Sadkach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)