Dziś mamy 1 grudnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

30 września 2022

Za nami obrady w Sadkach. Szykuje się podwyżka cen za śmieci

fot. MM

fot. MM

29 września w sali nr 1 Gminnego # Centrum Administracyjno-Kulturalnego w Sadkach zorganizowano L Sesję Rady Gminy Sadki. O jakich tematach dyskutowano?

W swoim sprawozdaniu wójt Dariusz Gryniewicz odniósł się m.in. do kwestii nieuniknionych podwyżek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które czekają w niedalekiej przyszłości czekają mieszkańców. Miesięczna stawka może nawet przekroczyć 40 zł. To jednak nie jedyny problem gminy. Z uwagi na rosnące ceny energii, sadkowscy włodarze podjęli decyzję o wyłączeniu oświetlenia ulicznego w godzinach nocnych.

Ponadto w wolnych głosach i wnioskach radni zwrócili uwagę na m.in. wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na ul. Mickiewicza w Sadkach przy jednoczesnym braku jakiegokolwiek większego parkingu, na którym kierowcy mogliby zaparkować swoje pojazdy. Rozmawiano także o ewentualnej budowie drogi gminnej na ul. Tomyślaka, negatywnym rozpatrzeniu wniosku o powołaniu młodzieżowej rady gminy oraz o terenie przyległym do rzeki Rokitka w Sadkach, który zdaniem radnej Hanny Czelińskiej jest zaniedbywany.

W trakcie sesji radni zapoznali się również z informacją o realizacji budżetu gminy Sadki za pierwsze półroczne 2022 roku oraz podjęli kilka uchwał, m.in. w sprawie postanowienia o odbieraniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpadu komunalne oraz w sprawie regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach, dla których organem prowadzącym jest gmina Sadki.

Oceń artykuł: 0 16

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (16) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (11)

  Ewa, w dniu 30-09-2022 10:59:17 napisał:

  Pani Sołtys tylko potrafi glośno krzyczć.....nic nie robi tylko ubliża innym.....jak w tym przysłowiu.....pies który dużo szczeka.....

  odpowiedz

  • 1 (7)

  I COI CWANIAKI, w dniu 30-09-2022 11:53:00 napisał:

  ROZWIĄZAĆ TO TOWARZYSTWO, A PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ NA UBOGICH

  odpowiedz

  • 2 (8)

  On, w dniu 30-09-2022 13:10:34 napisał:

  Tak Panie wojcie powie pan firmie wyworzacej odpady że nawet zaakceptujecie stawkę 50 zł i mieszkancy beda placic. Zenada.

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Gustaw, w dniu 30-09-2022 13:17:52 napisał:

  Co za banda. Jeszcze im przedłużyli kadencje.

  odpowiedz

  • -2 (10)

  wąsal62, w dniu 30-09-2022 14:18:36 napisał:

  niech zrzekną się diet. Co na tę podwyżkę marilola ?

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Mieszkanka gminy Sadki, w dniu 30-09-2022 14:22:41 napisał:

  Ciekawe ilu z tych którzy komentują to poddani partii rządzącej ? Do siebie miejcie pretensje że takie życie mamy , nie do tych radnych !!!!! Wstydzić się powinni Ci którzy teraz obarczają winą innych, za to że tak głosowali i że nadal

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 8 (8)

  Katarzyna , w dniu 30-09-2022 14:29:42 napisał:

  A na co państwo liczyliście ?Łapki się wyciąga po plusy na wszystko, a i tak ciągle mało !!! Tylko brać,brać i brać !!! Kiedyś trzeba za to rozdawnictwo zapłacić !!! Więc płacić i nie jęczęć teraz .

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Piotr, w dniu 30-09-2022 14:33:30 napisał:

  Zakaz zatrzymywania na Mickiewicza istnieje od ZAWSZE, lecz niektórzy, pewnie po otrzymaniu mandatu, przypomnieli sobie o zasadach ruchu drogowego i znaczeniu znaków drogowych. Wiejskie prawo jazdy nie zwalnia od odpowiedzialności i umiejętności parkowania w miejscach wyznaczonych.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (6)

  Mig, w dniu 30-09-2022 18:17:35 napisał:

  PIS obniżył PIT kosztem samorządów teraz trzeba to oddać w opłatach. Najlepiej sponsoruje się z cudzego.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  sprzedawca waty cukrowej, w dniu 01-10-2022 12:58:25 napisał:

  Na Pudziana to wydano kasę , discopolo i wata cukrowa aż sie leje na niby piknikach zdrowotnych, niech ten to rzadko bywa w pracy sie weżmie za robote i coś wyczruje bo nie zamierzam mu płacić z mich pieniędzy

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Grupa , w dniu 02-10-2022 16:02:37 napisał:

  Zawsze myślałem że gminą rządzi kompletny nieudacznik, a tu okazuje się że to cwaniak który wie jak ułożyć się i załatwić pieniądze na zbliżającą się kampanie wyborczą. Kilka festynów na wsiach i wyborcy kupieni za własne pieniądze.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  Agata, w dniu 05-10-2022 18:01:33 napisał:

  Z tego co mi wiadomo, wywóz nieczystości powinien być samofinansowany czyli gmina nie może doplacać do wywozu śmieci Co oznacza wpływy od mieszkańców mają pokrywać faktury od wirmy wywozowej. Może przed podwyżkami byłoby dobrze pokazać mieszkańcom zestawienie z ostatnich lat, nawet i nie miesięcy bo to zbyt oszerny temat jest. Zdaję sobie sprawę że są rodziny zalegające z płatnościami, pytanie czy gmina dopłaca czy jest na plusie

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Maria, w dniu 06-10-2022 19:25:28 napisał:

  To jeszcze zróbcie coś z niebieskim fiatem który stoi przy wjeździe na ulice Mickiewicza. Dzień w dzień stoi i blokuje. Gdzie wtedy jest policja?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)